| RafaelPanduru1985 a întrebat:

Revin iar cu o intrebare! Daca vreau sa ma transfer de la stiinte ale naturii la mate-info cand ma pot transfera? Am avut media de admitere 7.60 si la stiinte ale naturii a fost 2.16 si la mate-info 4.50, vreau sa ma mut dar nu stiu cand si cum se procedeaza. Exista cumva problema ca liceul meu sa nu-mi dea transferul deoarece sunt 16 elevi in clasa si nu vor sa plece elevi de la ei de la scoala, gen?

5 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

In primul rand poti intreba la secretariatul şcolii, in al doilea rând mutarile se fac ori dupa un semestru ori dupa un an(din cate stiu ca si eu voiam sa ma mut pe filo)(trebuie sa mai rămână locuri la profilul respectiv)

| RafaelPanduru1985 explică (pentru lilith16):

Mai sunt 44 de locuri din 56 si media de admitere e 4.50 si eu am media de admitere 7.60 cred ca pot intra

| lilith16 a răspuns (pentru RafaelPanduru1985):

Poti intra lejer, stai fara griji

| RafaelPanduru1985 explică (pentru lilith16):

Da, dar am auzit ca in sem. 2 nu se ia dupa media de admitere se ia dupa media care ti-a iesit in acel semestru!

| lilith16 a răspuns (pentru RafaelPanduru1985):

Si? tragi tare semestrul ala, eu imi scoteam 8 pe semestre chiar 9 si invatam rar