| Elena11Che a întrebat:

Sa spunem ca am un crush. Il plac de aprox 8 ani dar in ultimul an parca nici nu pot sta fara el si simt ceva care n-am mai simțit niciodată pentru nimeni niciodată. Am numărul lui si i-am scris ca il plac si chestii gen "salut","ce mai faci". De cand i-am scris ca il plac parca s-a mai apropiat de mine. Ce sa-i mai scriu si ce sa mai fac?

2 răspunsuri:
| Jaquelineeremia a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat la fel cu un băiat pe care il plăceam de 3 ani. După ce i-am scris ca îmi place de el, i-am trimis un mesaj "hei, uite, despre ce am vorbit data trecută: nu a fost prea ok sa vorbesc despre asta prin mesaje, ai vrea sa ieșim la o cafea si sa vorbim fata in fata?". Mi-a răspuns sec "mda.ok, mâine la ora 17:00? "(nu îmi mai aduc aminte exact la ce ora dar era pe acolo pe undeva, 16:00/17:00/18:00). Ziua următoare am ieșit la o cafea, nu m-am machiat prea mult ca sa nu creadă ca sunt făcută din plastic. Ne-am băut cafelele si l-am întrebat dacă si el ma place, a răspuns ca nu e prea sigur de ceea ce simte dar ca ar putea încerca sa fie intr-o "relație" cu mine, dacă mergea bine relația, continuam mai departe, dacă nu, ne despărțeam. Așa am si făcut. Relația a mers, suntem împreuna si in prezent.

| Cristiiiish a răspuns:

Gasiti un subiect in comun si vorbiti despre chestia aia. Cere-i sa iesiti la un film sau sa va plimbati si incet incet o sa va cunoasteti mai bine. Daca vezi ca te place da-i timp si lasa-l pe el sa te intrebe daca vrei sa fiti impreuna nu i-o spune tu nicidecum