| PumpkinDoll a întrebat:

Sa spunem ca sunt doua persoane care se iubesc foarte mult,o iubire perfecta, sunt de nedespartit...ce sa mai.Sa icem ca sunt tineri, au amandoi 30 de ani si sunt impreuna de la 20, fata se imbolnaveste de leucemie sau face o tumora pe creier si moare.Ar mai putea tanarul respectiv sa-si gaseasca alta fata, gandindu-ne la ceea ce a fost intre el si fata pe care o iubea atat de mult si a murit? Eu unul m-as simti de parca as insela-o chiar daca nu mai e.No hate(cred ca am ceva probleme la mansarda)

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai sunt persoane care gandesc asa. Da in acelasi timp e pacat sa traiesti toata viata singur din cauza unei nenoriciri de genul. Daca v-ati fi despartit tot aceeasi parere o aveai?

| PumpkinDoll explică (pentru Adry05):

Nu,e ceva total diferit.Ne-am fi despartit pentru ca as fi gresit eu cu ceva,sau poate ea, fiecare pe drumul lui si impacati cu ideea.Dar cand stii ca ai iubit-o pe fata, n-a gresit cu nimic si nici tu, intervine ceva dintr-o data si ti-o ia *BOOM*.N-ar trebui sa vorbesc eu despre chestiile astea, n-am avut niciodata o iubita dar banuiesc ca asa e.THIS SHIT SUCKS

| Adry05 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu stiu, mie mi s-ar parea degeaba sa ramai singur/a. Mi-as lua timpul necesar sa ma refac dupa pierdere si cand as simti ca e timpul si daca as gasi pe cineva pentru care sa simt frumos si sentimentul sa fie reciproc, n-as refuza dintr-un astfel de motiv

| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare si de conexiunea lor emotionala, eu cred ca nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oamenii trebuie sa mearga mai departe. Timpul trece peste oricine. Poate baiatul era destinat sa ramana cu noua fata pe care o gaseste.
Deci, ca raspuns la intrebare da, poate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ca da, poate ca ba. Depinde si cum erau ei per total ca si cuplu. Daca traiau intr-un virf de munte sau nu aveau prieteni samd, probabil o sa ramina cam pustnic omul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, s-ar simti de parca ar inselao. Nu ai probleme la mansarda daca gandesti ca asa s-ar intampla, crezi in loialitate.
Vorba lui Trump: "Sounds good, doesn't work"

| eckblume a răspuns:

Ar putea peste multi ani. Probabil ar alege o fata care seamana cu cea pe care a iubit-o. Singuratatea e grea cand ajungi la o anumita varsta.
Poate intra in depresie sau sufera un soc si nu isi mai reface viata cu altcineva - e si asta o varianta.

| EcceHomo a răspuns:

Am cunoscut acum câțiva ani un cuplu-ea venea dintr-o altă căznicie şi avea un copil, el nu fusese căsătorit.Se iubeau mult, cred, asta am văzut, am simțit.Ea a murit, a contactat nu ştiu ce virus şi in câteva luni s-a stins.
L-am văzut pe el acum câteva luni, innebunise.Mi-a zis o cunoştință că a fost ceva vreme în ospiciu.
Nu toți putem trece peste o traumă.sad

| andreeabobo a răspuns:

Depinde, niciodata nu spune niciodata!
Iti spun doar cum as proceda eu, sau ce as crede ca simt ( asta e ceea ce gandesc, daca as fi pusa in situatie nu stiu daca s-ar intampla exact asa)

Avand in vedere ca e TOT, mi-ar fi foarte greu. Cred ca odata cu pierderea persoanei iubit m-as pierde pe mine, si ma refer ca pierzi persoana iubita printr-o chestie tragica cum ai mentionat mai sus.
Ideea e ca nu se pune ideea despartirii pentru ca s-a intamplat ceva si totul era ok.
Cred ca ar dura ani buni sa trec peste pentru ca stiu sigur ca asa ceva m-ar afecta enorm. Nu stiu daca as avea puterea, nu e vorba ca m-as simti ca as insela persoana care nu ar mai fii, doar ca la cata iubire e, stiind ca pur si simplu nu mai e, m-ar afecta mult.
Pe de alta parte viata merge inainte, insa nu as uita de iubirea mea. Si nu cred ca as iubi la fel. Da, daca as intalni o persoana noua si lucrurile ar deveni serioasa i-as da dragostea mea, dar nu e la fel. In fond, nici o relatie nu e la fel. Dar o parte din mine mereu va ramane cu persoana cealalta, pentru ca dupa cum am zis aici e vorba de o pierdere, nu de o despartire!

| wolfves a răspuns:

Eu n-as mai fi cu altcineva daca chiar as fi iubit persoana aia enorm, cum ai spus tu, pentru ca nu as putea pur si simplu sa tin la alta. Mi se pare oribil ca majoritatea ar trece peste dupa cativa ani. Oricum, majoritatea nu si-ar da viata pentru persoana iubita daca ar putea, ceea ce din nou, mi se pare oribil si nu as iubi o persoana care nu ar face asta pentru mine. Nu ai probleme la mansarda, chiar iti multumesc ca gandesti asa.