| xoxo05 a întrebat:

Sa zicem parintii mei sunt protectori, pentru ca sunt singura la parinti si din cauza asta sunt mai timida si tot timpul telefonul meu e pe silent pentru ca ei imi asculta toate convorbirile si de obicei nu vorbesc la telefon doar prin mesaje... desi as vrea sa vorbesc cu prietenele mele despre toate subiectele posibile.sau cand imi aud prietenele ca ele stau in oras, in club pana pe la vreo 2-3 si pe mine abia ma lasa in oras pe la ora 5 si si atunci ma intreaba cu cine merg unde merg cand vin acasa pana unde am mwrs etc. As vrea sa aiba mai multa incredere in mine,sa le arat ca m-au crescut bine si ca nu fumez, nu ma droghez, sunt cuminte.ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cati ani ai, in primul rand? E important sa ai un dialog deschis cu ai tai, sa le arati ca esti responsabila si nu ai probleme de nici un fel. Apoi puteti stabili reguli noi, mai ales in weekend.

| Oana92 a răspuns:

Depinde si cati ani ai... oricum ei nu sunt protectori, sunt hiperprotectori si putin cam bagareti, iar timiditatea ta e in mare parte datorata comportamentului lor. Ar trebui sa ai o discutie cu ei pe aceasta tema, poate nici nu si-au dat seama ca pe tine te deranjeaza. Asta, repet, daca ai peste 16 ani!

| xoxo05 explică (pentru Oana92):

Am 15 ani, anul asta 16. Si le-am spus sa nu fie asa bagareti da degeaba...acum comenteaza si cand imi puj o poza pe facebook straight face

| georgi213 a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa'te apropi de ie cat mai mult si inca cev daca le spui tot ce faci... spune-le ca ai dori si tu s esi cu fetele in oras... intr'o zi cand sunteti toti incearca sa le spui si poate reusesti happy