| anonim_4396 a întrebat:

Saaluut! Recent, mi-a tremurat vocea cand citeam ceva sau prezentam, desi nu mi-e frica inainte chiar citesc frumos acasa dar când e sa prezint imi tremura vocea. Inainte nu se intampla asta cryingcum pot rezolva?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Continui sa faci asta si te obisnuiesti cu timpul. Se numeste frica de a vorbi in public chit ca constientizezi sau nu ca o ai.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai gandi la asta, fii mai increzatoare, relaxeazate. Iti tremura vocea din cauza emotiilor, a stresului. Incearca sa citesti cu voce tare mai des.

| ibaal a răspuns:

Sunt doar emotii.
Ai citit in fata clasei sau cum?!