| Angel_8045 a întrebat:

Sal, am nevoie de impresii de lectura la cartea"o femeie implinita"de Danielle Steel si niste personaje din aceasta carte... funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| anyry a răspuns:

Adevarata frumusete a unei persoane se naste in suflet!
De acest lucru incearca sa ne convinga cartea „O femeie implinita", scrisa de Danielle Steel, aparuta la editura Litera.
Imbinand dialogul cu o naratiune lejera, placuta, celebrul roman al lui Danielle Steel este potrivit oricarei categorii de varsta.

Viata n-a fost niciodata usoara pentru Victoria Lawson, o fata dolofana, cu par blond si ochi albastri.
Avand ghinionul de a se fi nascut intr-o familie superficiala, in care fizicul cantareste mai mult decat personalitatea, Victoria este etichetata inca din primii ani de viata drept un intrus.
Proprii ei parinti, ambii zvelti si cu trasaturi fizice aparte sunt si cei care ii amintesc cu fiecare prilej cat de diferita e ea fata de restul familiei, astfel ca, in timp, Victoria incearca sa se indeparteze de ei cat mai mult posibil.
Dar libertatea vine intotdeauna cu un pret, protagonista romanului ciocnindu-se de provocarile vietii, insa descoperindu-si treptat frumusetea interioara.

Cartea „O femeie implinita" trateaza o tema des intalnita in randul oamenilor: neincrederea in sine, care, „hranita" si de afirmatiile celor din jur, poate lua proportii imense, afectand enorm judecata individului.

Ei bine, eu am fost destul de multumita de aceasta carte. Mi-a placut felul in care Danielle Steel a conceput personajele, atat de multe caractere diferite intalnite intr-un singur roman.
Recomand „O femeie implinita", de Danielle Steel, tuturor persoanelor insetate de putina drama, iubire, dar si de comedia fiecarei zile senine. Fundaa.`?