| PlasMatic a întrebat:

Sal am si eu o mica problema, vreau sa ma las de fumat, de baut, de mers in baruri, de prietenii vreau sa ma las de tot sa incep o viata de gen, citit invatat, sa merg la excursi, sa ma uit la filme documentare, sa fiu fericit.Asta vreau de 2 ani de zile da mereu impun ca maine. si tot nu reusesc sa ma schimb. dau funda mersi

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Schimbarea pe care ți-o dorești, trebuie sa vină din interiorul tău. Caută-ți o motivație suficient de puternică și începe să lucrezi la schimbare... Ar trebui să-ți schimbi anturajul, să profiți de faptul că vremea e superbă și să ieși la plimbare (nu la club sau la bar), ar trebui să încerci să socializezi cu oameni care se respectă și cunosc adevăratele valori, cele spre care și tu tinzi. Recomand să te apuci de niște activități de voluntariat, cred că te țină ocupat și care te-ar motiva suficient.
Mari succese!

2 răspunsuri:
| oAnna a răspuns:

? Poti sa devii un om civilizat daca iti doresti asta puternic. Practic ''lasate de fumat'' nu le cumpara, gandeste'te cat te afecteaza si fizic si psihic, practic incet cu incetul fumatul distruge tot ce e mai bun din tine si iti vei dori peste cativa ani sa poti intoarce timpul inapoi si sa incepi de la inceput. Toate astea nu o sa te faca fericit deplin in viata. Si nu mai zi ''maine'' ci ''azi''.

| NickiMinaj a răspuns:

Da la medicina rolling on the floor