| SteauaROsie a întrebat:

Sal
de ex :
as vrea sa ma combin cu fete
cum ar trebui sa actionez
direct pe subiect
sau mai pe ocolite
cum sunt fetele in ziua de azi?
direct pe subiect sau mai pe ocolite?

Răspuns Câştigător
| Shagun a răspuns:

Ce pot eu sa zic, e ca nu toate sunt la fel.
Desigur ca exista si exceptii dar in general lor le place sa fie "vrajite" (daca ai papagalul bun le faci din vorbe ).
Daca vrei o relatie serioasa... trebuie sa vorbesti mult cu ea, sa va cunoasteti si apoi sa actionezi.
Pentru o relatie de 3 zile nu merita sa faci eforturi prea mari... de obicei se arata ea interesata, se pune singura pe tava si o servesti calda pentru ca nu apuca sa se raceascawinking.
Indiferent de ce tip de relatie vrei, trebuie sa ai rabdare.
Si inca ceva... te sfatuiesc sa nu faci o relatie doar de dragul de ea face-o.
Bafta happy

3 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Direct

| Just4FunHD a răspuns:

Daca le iei pe ocolite ai sa pari ca esti timid. Iar fetele nu vor asa ceva mai ales daca le agati cum spui tu.
Da le iei direct, pari mitocan. Deci tu trebuie o combinatie intre astea doua. Odata prea timid odata prea direct. Dar nu la mijloc. Doar combinatiile de gen bun=rau, amuzant=serios, etc., le slabesc sistemul de aparare si apoi poti ataca.

| Crazy Penguin a răspuns:

Fetele nu s-au schimbat niciodata, doar comportamentul lor difera...Intra in vorba direct cu ele.Mereu sa te uiti in ochii lor, si mereu sa stai drept(impune respect si arata ca esti increzator in tine). Dezvolta subiectele care le gasesti de vorbit. Dupa ce v-ati imprietenit, cerele nr., id. Si iesiti in oras, cunoasteti-va mai bine. Si o sa iti dai seama daca este momentul sa o saruti sau nu.