| statham a întrebat:

m-am inscris la o scoala de soferi, am fost cu instructorul am facut avizul psihologic fisa medicala. urmeaza sa ma intalnesc cu el sa platesc si prima parte pentru scoala happy intrebarea mea este dupa ce platesc si prima parte imi face dosaru pentru scoala de soferi toate actelehappy cand pot incepe cursurile de conducere, el mi-a spus ceva ca trebuie sa se stranga nu stiu cati oamenii ceva de genu si ca ma pot duce la cursurile de legislatie din incinta scolii de soferihappy stie carea toate pargurcerile? o zi bunahappy

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Salut ''statham'', pasii parursi de tine pana aici sunt corecti, acum trebuie sa urmezi cursurile de legislastie rutiera, la sfarsitul carora trebuie sa promovezi un examen(de obicei consta dintr-un chestionar), abia apoi poti sa incepi cursurile de conducere.Partea cu faptul ca mai trebuie sa astepti sa se stranga mai multi cursanti tine de organizarea instructorului respectiv.In acest caz poti sa-ti alegi alt instructor de la inceput(doar te-a avertizat de acest aspect), sunt instructori destui care se ocupa si de cate un singur cursant. Sper ca acest raspuns sa te multumeasca!