| TeoPT a întrebat:

Sal'tare.
Candidez pentru postul de presedinte al consiliului elevilor din scoala mea. Inca nu am prea multe informatii, le voi primi in viitorul apropiat. Chestia e ca trebuie sa imi duc campania electorala, sa fac pliante, sa le impart etc. Dar ce as putea sa scriu in pliantele alea? Chestii nebunesti gen: Daca ma alegeti pe mine fac pauzele de 1 ora nu merg, presedinte ca presedinte, insa nu imi permit sa ma compar cu un profesorstraight face Ce as putea face? Mi-au venit cateva idei: Sa organizez competitii sportive si activitati in cadrul scolii, sa aleg locul in care vom sarbatori ziua scolii de pe 26 octombrie, bineinteles cu acordul directorului. Insa ce altceva as mai putea scrie in acel pliant? Cum as putea sa fac lumea sa ma voteze? Prietenii mei au multe cunostinte in toata scoala, insa nu vreau sa ma aleaga si dupa aceea sa stau ca prostul. Vreau sa vada ca sunt in stare de ceva. Nu vreau sa imi faceti voi pliantul ala, insa ar fi dragut sa imi dati niste idei. Ceva de la care as putea porni, ca apoi sa le dezvolt, ceva captivant. Multumesc...(funda se subintelege)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DeCi.big grin...eUu sunt La FeL.Si ma GandEssC...thinking
Ce aSs PuteA FaCe
NimiC?
Nici'o iDdee?
buah:]]'
ia De aici:
1. orele de optional ar trebui alese de elevi.winking. daca faceti optional bineinteleshee hee
activitati extrascolare:concursuri de cultura generala
sau
concursuri/intreceri sportive;]'
cursuri optionale
dansuri.sport.desen.etc
mai multe excursii. drumetii eu stiuhee hee

nah speR ca Te'am aJuTaT
:*! maCar putinbig grin

10 răspunsuri:
| TeoPT explică:

Am uitat sa mentionez: Pana acum cunosc doar un singur alt candidat, dar s-a inscris la misto, ca sa faca pe grozavul, vrea sa demonstreze ca totul se poate daca te spargi in figuri si faci pe smecherul, este sustinut de doi-trei oameni care, eu sincer m-am speriat cand i-am vazut, zici ca sunt iesiti de la Jilava. Si vreau sa demonstrez ca nu e totul posibil daca te spargi in figuri.

| TeoPT explică:

Cei care mai candidati va mai dau eu niste idei
Propuneti activitati astfel incat oricine din scoala, orice talent ar avea, sa si-l scoata in evidenta

Sport, Muzica, Desen, Dans, Grafitti, Concursuri de cultura generala, radio-ul scolii sau ziarul scolii, concursuri de miss/mister. Bafta in campanie.

| chuckie a răspuns:

Mda...si eu candidez la fel ca tine si sunt in aceiasi situatie big grin, deci nu stiu nici eu ce sa fac ...nu te pot ajuta big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde trebuie sa te inscrii si eu as vrea pentrut scoala mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... sunt Deea si candidez la presidintia scolii mele. Am inca 8 "rivali". 1. Fa-ti un stuff electoral(un grup de 4-5 elevi care sa te ajute in campanie). 2. Fa un afis in care sa scrii numele, varsta, clasa, si sloganul tau. 3. Sa stii sa raspunzi la intrebarea DE CE VREI SA FII PRESEDINTELE SCOLII? 4. Imparte fluturasi cu Votati "cutarescu" din clasa... si poza ta. 5. Fa-ti multi prieteni si nu face promisiuni false. fii tu insati si e imposibil sa nu te aleaga colegii tai happy SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Adauga la ce a scris cel de jos :p. Si cate o ora de informatica :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.Imi doresc mult sa devin presedintele scolii melebig grin dar cum a spus cineva:„„Nu ma pot pune cu profesorii sau directorul!„„ pauze mai marithinking asta isi cam doresc toti copii... Dar ma gandesc la ceva care sa ii ajute si pe cei mai slabi si ca re le mai au cu chiulitul dar si pe cei buni.thinking
Mai aveti niste idei?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in acceasi postura, si nu stiu ce sa mai scriu in fisa de inscriere a rog mai da-mi indei

| Raluca_Ioana_1999 a răspuns:

Hey! Buna, sunt in aceeasi cum sa zic eu? Situatie. M-am gandit ca as pute scrie despre ce as putea face in viitor, ca de exemlu: Sa organizez cincursuri de: cultura generala, sportive, dans, ETC. Nu stiu ce sa zic. Sper sa-ti fi fost de ajutor. Oricum tu trebuie sa faci ceva care sa nu fie iesit din comun sau sa promiti elevilor ceea ce nu poti face. Trebuie sa incerci sa fi tu insuti pentru ca asa te plac colegii tai ( sunt sigura ) si nu trebuie sa faci fix opusul. Ma intelegi? SUCCES!

| TeoPT explică (pentru Raluca_Ioana_1999):

Mulțumesc, dar ți se pare că după 2 ani de zile aș mai avea nevoie de aceste informații? laughing