| anonim_4396 a întrebat:

Sal'tare, TPU!
Vreau sa imi fac inca o gaura in ureche, dar nu vreau sa merg la salon...big grin
Stiti ceva metode mai..."traditionale" la care as putea sa recurg?
Multam >fain!:d

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Niste colege de-ale mele mai nebune s-au adunat toate intr-o zi si au cumparat ace de seringa. apoi au dat cu spirt atat pe ac cat si pe ureche au intepat(dar e dureros si trebuie sa rasucesti un pic aculsad) apoi au sters cu vata imbibata in spirt si au pus imediat cercelul care erea si el oarecul sterilizat(dar nu mai stiu cum)

| LoveMe a răspuns:

Pai nu stiu din ce zona esti tu.insa in tm este in centru un salon unde iti face gaura pe gratis.cu pistolul! insa trebuie sa cumperi un cercel madiccinal de aur cu 5 lei pentru a nu ti se infecta!
asa ca mai bine mergi la salon!
bafta!
pupici:*

| EUSIATIT a răspuns:

Meri la cabinet medical iti face o asiustenta cu acul de seringa. apoi iti dai cu alifie ca sa nu se faca coaja si in 2 saptamana poti purta cercei ok

| AleXandra649 a răspuns:

Pai daca nu e de argint sau aur cercelu intai il dezinfectezi apoi apesi pe cercel acolo unde vrei gaura... dar o sa te doara asa ca mai bine te duci la un salon ca ti le face cu un pistol si no sa te doara asa de tare

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

De ce sa nu mergi la salon?laughingiti place mai mult sa ti se gaureasaca ureche timp de 15 minute in continuu?laughing
P. S. 5 lei la salonwinkingrolling on the floor

| andre2726 a răspuns:

Eu una mi-am facut la salon dar dupa aceea a fost o perioda in care nu am purtat cercei si mi s-a inchis gaura iar acum mi-am facut gaura singura asa ca sa stii ca nu doare chiar aa rau

| Nic0L a răspuns:

Hi:*. pai. eu mi-am facut direct cu cercelul si am facut si la mai multe colege si nu sa infectat dar intai baga-l un pic in spirt. sau ai putea face cu un... ac mai gros.happy dezinfectat! :*te pupacesc si ai grijaaa.

| virtuallove a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iti faci acasa gaura. Mai bine mergi la salon si intr-un minut te rezolva cu pistolulwinking.

| Criss1105 a răspuns:

Pai...eu una mi-am facut singura cele 5 gauri din urechi big grin si nu e foarte greu. In primul rand sa ai un cercel care sa nu se indoaie prea usor, sa ai spirt pentru a dezinfecta inainte si urechea si cercelul. Dupa ce dezinfectezi urechea pozitionezi cercelul unde vreau sa iti faci gaura si apesi tare pana se face gaura. Dupa ce ai facut`o in urmatoarele 3/5 zile porti cercelul in ureche iar dimineata si seara dai cu spirt pentru ca s`ar putea sa se umfle. Bafta :* Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui al la foc lasi putin, apoi pui sare pe el si iti faci gaura. Dar e cam durerosbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e simplu. Ori bagi un ac de seringa sterilizat dar o sa curga 5 kg de sange laughing. Ori dezinfectezi cercerul si il bagi direct in urege dar o sa fie greu si o sa te doara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am facut singura 3 gauri pana acum si inca n-am murit happy Le-am facut cu cercelu si nu a durut prea rau... Sterilizeaza cercelu cu putin spirt, hotaraste unde vrei gaura si apasa pe el... Nu doare asa rau si la mine s-au vindecat in vreo 2 saptamana. bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sora mea are 6 gauri si pe toate le. a facut cu cercelul de argint fara spirt sau altceva de genu si nu a patit nimic nici nu s. a umflat si nici nu a durut. o sau s. a inrositbig grin