| aly a întrebat:

Am o mare problema.Am dat teza la mate.Profu ne-a dat cu o zi iniante de teza niste foi cu exercitii din care o sa ne dea la teza(din toata materia normal si fiecare cu artificii).L-am chemat pe cineva cu care mai faceam meditatii sa vina si in fine n-a putut sa ajunga.Majoritatea aveau exercitiile facute si eu am facut de 5.Inafara de matematica unde aveam 3 de 7 la toate aveam note mari + ma duc la olimpiada la bio, chimie si engleza.O sa ma simt ca un prost cand toti prostii din clas o sa ia note mari si eu o sa iau un 5 din mila.Ce pot sa fac? mi-as cere scuze profului mie nu mi-e de nota imi e ca isi face impresie proasta si dupa zice ca nu vreau sa invat si chestii d`astea). Orice raspuns mi-ar fi de folos. (nu am probleme cu parintii care ma inteleg)

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu prea ai ce face... doar sa-ti indrepti nota pe viitor. Eu unul nu cunosc vreun profesor care sa nu-ti treaca nota daca iti ceri scuze.
In primul rand nu iti ceri scuze lui. Pe dansul nu-l intereseaza ce nota iti da. Stiu asta din experienta. Lor le este indiferent... ori ca dau 10 ori 2. Ei tot sunt platiti.
Deci nu cred ca ai cum sa negociezi cu el.

Imi pare rau. Succes!