| junkistul a întrebat:

Sal TPU am o sapca de la monster si vreau s-o spal dar la masina nu-i bine cum o pot spala? cu mana cu apa rece sau calda cu sapun sampon detergent etc?

Răspuns Câştigător
| mady07 a răspuns:

Buna.La masina nu o poti spala in nici un caz... Daca are desen ceva pe ea iei o perie care sa nu fie foarte aspra si pui putin sapun ceva pe ea, o umezesti putin si peurma freci. Duca pe ai frecat-o cu peria o stergi cu o carpa umeda si o lasi sa se uste.Eu asa am facut :d. Funda? Apropo cu apara rece nu este bine ci cu apa calda. Funda?

3 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

O poti infasura intr-o bucata de material si apoi sa o bagi la masina de spalat dar urmeaza recomandarile de pe etichetabig grin.Ori, iei o perie mai moale umezita si freci pe ea incet.

| William a răspuns:

Cum sa speli sapca cu sampon? Sepcile se spala cu pasta de dinti.

| ShocK97 a răspuns:

Am si eu la fel tot cu monster o speli la mana cu putin detergent si cu o perie...