| alexutzzu12 a întrebat:

Sal TPU, am si eu 2 intrebari.1) Am un LG t510 de 9 luni si ma cam enerveaza touchscreen-ul, trebuie sa apas cu degetul un pic mai tare sa mearga, asa este el sau sa ma duc maine cu garantia la cosmote big grin. 2)Vreau sa imi iau o tableta numita all view speed city, e buna?

2 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Umbla la setari pentru calibrarea touch-ului

| yourcrys a răspuns:

In legatura cu LG-ul tau, majoritatea telefoanelor au touchscreen rezistiv, adica sunt 2 placute transparente care conduc curentul si tu trebuie sa apesi putin cu degetul ca acele placute sa se atinga, tabletele au touchscreen capacitiv la fel ca si majoritatea smartphoneurilor si a dispozitivelor care au android.Eu scriu acest mesaj de pe o tableta serioux S733tab care are multitouch fara restictii, majoritatea inregistreaza doar 5 puncte, tehnologie multitouch capscitiv inseamna pe romaneste ca in touchscreenul tabletei sunt multe fire foarte mici, atat de mici incat nu le vedem, acestea au un curent de dimensiuni mici pin ele si formeazaun camp electric, daca o sa ai un astfel de dispozitiv o sa vezi ca el iti preia comanda inainte ca tu sa atingi ecranul, atunci cand intersectezi acest camp.Eu is sugerez aceasta tableta, ai android ultima versiune, multitouch si o gama larga de aplicatii furnizata de PlayStore oferit de google