| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal nimfa si de cand il am (1 an jumate) este destul de rau.Cand il scot trebuie sa-l iau de coada ca el nu prea iese, apoi il tin in palme. dupa astea il pun pe umar (unde-i place cel mai mult) dar cand dau sal mangai el da sa muste, bine nu musca tare dar totusi se repede, cand dau sa-l pun ma musca, dar nu sa-mi faca gaura sau ceva de genu.nu este foarte rau dar nu-mi place ca se repede. ce as putea face sa pot sa mangai sal pup fara sa ma muste, sa imi manance din palma etc. etc? Va rog ajutati-ma ca numai stiu ce sa fac si app intainte de el am avut un perus care era fooooooarteeee cuminte, dar asta e mai rau ca cainele, deci repet ce pot sa fac sa 'imblanzesc bestia'?

Răspuns Câştigător
| Damii a răspuns:

In primul rand trebuie sa te porti frumos cu el...il ei cu binisorul. Daca vb. frumos cu el si nu te repezi nici tu va fi bine.Cu rabdarea treci si marea...
Inca ceva...nu pot sa cred ca ai un papagal asa bland (mie asa mi se pare). Ce as vrea si eu sa imi stea pe umar!

1 răspuns:
| louise a răspuns:

Nu se simte in largul lui big grin