| MMORPG a întrebat:

Sal TPU as vrea si eu sa stiu daca la greutatea mea (60-63)kg si 1.65 as putea practica parkour app am forta . vreau raspunsuri detaliate multumesc si daca pot sa practic sa imi lasati si un link cu cv sfaturi video cv sau sa dati chiar voi sfaturi happy

Răspuns Câştigător
| Strapachiosul a răspuns:

Lasa-te. Ca n-ai tu unde sa faci parkour in rromania. Parkour-ul se practica in orasele aglomerate ca Paris, Londra, NY, etc.
Tu cred ca vrei sa spui "freerunning" Ce consta in sarituri peste banci in parc, datul peste cap si cataratul in copaci. Mai pe scurt "sa faci scheme".
Da ai putea sa faci dar o sa-ti ia ceva sa inveti "schemele" de freerunning. Deci cum am zis, parkour iese din discutie din moment ce rromania e o tara subdezvoltata fara orase mari si aglomerate ca in straintate.
Deal with it

1 răspuns:
| BTOOM a răspuns:

Salut ma numesc Alex si practic parkour de 2 ani si nu trebui neaparat sa ai un loc amenajat, parkour consta in depasirea obstacolelor cu ajutorul corpului.
Si nu trebui sa ai foarte multa forta sa practici acest sport, eu de exemplu nu am deloc forta in brate, dar ma compesez cu forta din picioare, daca poti sa ridici o greutate de 10 kg sau chiar mai mare in maini poti sa faci Pk.
Freerun consta in alergari libere combinate cu parkour.