| oOoLuLuoOo a întrebat:

Sal TPU de cand a inceput vacanta nu mai pot sa dorm pana tarziu mereu ma trezesc la 8:30. Am incercat sa ma culc si la 10 si la 12 noaptea dar tot la 8 m-am trezit. As putea sa beau ceva seara ca sa dorm mai bine sau sa dorm mai mult?

Răspuns Câştigător
| Kydutsa a răspuns:

Buna Pufukiss
Pai... ceaiul de tei ar fi o solutie...
Dar daca te culci mai devreme te scoli mai tarziu...
Pentru ca daca te culci mai devreme organismul e obosit si se odihneste mai mult!
Si un pahar de Lapte cu zahar cald sau o cana cu ceai de tei iti va face bine!winking
Succes si spor la dormithee hee

Somn usor!batting eyelashes

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dar de ce să dormi mai mult? Dacă simți nevoia, dormi, dacă nu simți nevoia, nu dormi! Care e problema?

Baftă

| beautifulkiss a răspuns:

Buna si mie mi s-a intamplat la fel,e din cauza ca in timpul scolii te trezeai devreme si asa te-ai obisnuit.Culca-te cand iti e somn si daca te trezesti la o 8:30 si esti obosita spala-te putin cu apa rece pe fata si o sa iti revii.O sa vezi ca o sa dormi din nou mult,ca asa am patit si eu.Si poti sa mai dormi putin dupa-amiaza si gata.Numai bine.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna si mie mi s-a intamplat la fel, e din cauza ca in timpul scolii te trezeai devreme si asa te-ai obisnuit.Culca-te cand iti e somn si daca te trezesti la o 8:30 si esti obosita spala-te putin cu apa rece pe fata si o sa iti revii.O sa vezi ca o sa dormi din nou mult, ca asa am patit si eu.Si poti sa mai dormi putin dupa-amiaza si gata.Numai bine.

| EuEduard a răspuns:

Iti recomand CEAI DE TEI de la ala o sa dormi mai mult ca sigur. Iti garantez si e natural 100%
Please funda

| pufosheniaaa a răspuns:

Laptele cald inainte de culcare este bun

| Baby a răspuns:

Pai probabil inseamna ca organismul tau e odihnit si nu ai nevoie sa dormi pana la 1 dupamiaza.

| Amy98Amysor a răspuns:

Bea ceai de tei.Este foarte bun si dormi mai mult.

| Andreea_5571 a răspuns:

S-a efectuat un studiu si jumatate de ora dormita ziua este echivalenta a 1 ora dormita noaptea. Si alt studiu a spus ca in momentul cand esti obosita sau obiosit, mai bine dormi mai putin decat mai mult ca altfel te trezesti mai obosita sau obosit. Acum nu stiu daca te-am ajutat dar nu trebuie neaparat sa dormi mai mult. Daca te trezesti la 8 inseamna ca organismul tau asa s-a obisnuit. De ce incerci sa-i dai peste cap „orarul"? N-are nici un sens sa te trezesti mai tarziu.(fara suparare big grin) Sper ca te-am convins!

| oOoLuLuoOo explică:

Pai imi este somn dar nu mai pot sa adorm.