| MMORPG a întrebat:

Sal TPU, deci sa incep
Marti am avut ultima ora am avut romana asa ca am decis sa chiulim, problema e ca a aflat si domnul director care din pacate ne este si diriginte xD n-ea pus absenta nemotivata si a zis sa chemam parinti vineri la scoala aa da a mai zis ca o sa ne scada si un punct la purtare...problema adevarata este ca, cu un an in urma adica in clasa a-6-a am avut o problema grava cu scoala(nu mi-a scazut niciun punct la purtare nimic) dar familia nu stie de problema aceea de anul trecut si imi e c-am frica sa le spun pentru ca s-ar putea sa-i spuna domnul diriginte vineri daca isi aminteste...Nustiu ce sa fac Please Help (sunt in clasa a-7a/baiat ) Ms

9 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Stai linistit nu te omoara nimeni.o sa te certe putin dar asta e, toti am facut prostii la scoala, chiar si parintii tai

| SweetDreams a răspuns:

Nu te speria, nu iti scade nota la purtare pentru o absenta. Directorul vrea sa va sperie ca sa nu mai chiuliti.

Eu zic sa le spui parintilor ce ai facut si sa le ceri scuze, le zici ca nu se va mai repeta, ca nu stii ce a fost in capul tau, ca toata clasa a plecat etc.

Nu-si va mai aminti nimeni de problemele tale de anul trecut. Si chiar daca ar fi asa nu ar avea nimeni ce sa iti mai faca. Poti sa le zici parintilor ca anul trecut erai mai mic si ca acum esti constient ca ai gresit.

Oricum, din moment ce parintii tai nu au aflat pana acum de chestia asta, nu cred ca a fost chiar asa de grav.

Succeshappy

| MMORPG explică:

Da a zis cine nu vine vineri cu parinti -2 puncte la purtare... sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai chiulit acum suporti consecintele.

| frikk a răspuns:

Copile nu-i grijawinking si de la o absenta 2- 3- 5 absente nu se scade nota la purtarehappy iar cea de anul trecut nu cred ca o sa-l aflewinking FARA frica love strucklove strucklove struck.byez

| PsihinG a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji pentru problema de anul trecut, e prea veche ca sa isi mai aminteasca cineva de ea.
Si poate ca si-ar fi amintit dirigintele daca ai fi fost singurul din clasa care a comis-o, dar asa sunt sigur ca nu vei avea probleme.
Incearca sa nu mai chiulesti!

| MoneyChannel69 a răspuns:

Pai poti sa nu spuneti parintilor si sai
zici la dirigente ca nu pot veni parintii ca sunt plecati la....eu asa am facut odata

| αlєxαηdєяυ a răspuns:

Stai linistit. nu-l baga in seama pe seriosu ala waiting scapi tu. da sa nu mai chiulesti I don't want to see zile fratica si scapi mai usor. de pct la purtare e vrajeala!

| stiuTot1111 a răspuns:

Eu iti zic asa poti sa zici parintilor sa vina si ca motiv zpentru chiul zile ca au plecat toti si de ce sa ramai tu ca prostu in clasa? spune-le ca te-ai gandit ca daca au plecat toti oricum nu se mai face ora si ai plecat si tu big grin