| ionut1369 a întrebat:

Sal TPU. Mi-am luat recent un laptop bunicel sa zi asa procesor dual core de 2.3,4gb ram si placa video este integrata dar zicea ca lucreaza la 1.6 gb doar ca merge mai naspa ca una de 128mb.As vrea sa ma lamuriti si pe mine daca asa de naspa functioneaza placile integrate sau trebuie sa fac ceva sa mearga mai bine.

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

O placa integrata pe un laptop e... de rahat. Desigur, are memorie shared din ram dar asta nu rezolva nimic deoarece nu are procesor grafic (GPU). Incearca sa vezi daca poate rula filme HD, daca merge, e okwinking!

1 răspuns:
| ionut1369 explică:

Ruleaza filme pana la 1080p fara nici p problema dar la jocuri e praf