| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU!
Plănuiesc sa imi cumpar un Sony Xperia Z Ultra, un router wirles de internet si o baterie externa(pentru telefon) din america.
Am insa o intrebare:
Americanii merg pe un altfel de curent(alta intensitate ceva) si au si alte capete la prize. Partea cu priza nu e o problema ca exista adaptoare, dar ma intrebam daca o sa le pot folosi la curentul nostru, adica transormatorul telefonului(de ex) transforma curentul din curentul de la priza in curentul necesar telefonului, o sa il transforme si pe cel de la priza noastra(romaneasca) la fel de bine sau exista riscul sa nu incarce, sa se arda incarcatorul, sau sa incarce greu si astfel sa stric bateria telefonului.

La fel si pentru router si bateria externa.

Multumesc anticipat

App telefonul luat de acolo emrge cu cartela Orange romaneasca, stiu ca nu o sa aiba limba romana dar nu ma deranjeaza asata, vreau sa mearga.

1 răspuns:
| papercut15 a răspuns:

Americanii merg pe o intensitate mai mare ca a noastra.