| Qwertyuop2389 a întrebat:

Vreau și eu sa inteleg ce se intampla...
De ce in ultima perioada ma simt ciudat, parca am o frica de a nu fi plictisit, nu prea mai am încredere in oameni, stau mereu pe gânduri când ies pe afara, ma simt cumva exclus, singur, mi se par toti falși, și ma întristează lucrurile astea.De ce oare?
Sa Menționez faptul ca am avut o relatie mai demult, și ca am suferit destul de mult, doar ca acum mi-a trecut, dar încă ma simt asa...
Ce sa fac ca sa mi treacă?
Inainte nu eram asa.
Funda!

1 răspuns:
| Hellobello a răspuns:

Pai incearca sa fii mai prezent atunci cand iesi afara cu prietenii, sa intrii in conversatiile lor chiar daca ti se par banale, sa vii tu cu idei de ce sa faceti. Asculta muzica, relaxeaza-te, poate ai nevoie de putin timp sa stai singur dupa despartirea aia. Mergi la film, la cumparaturi de unul singur si asta poate te va ajuta. Nu deveni un antisocial din cauza unei despartiri. Poate e doar o chestie de moment si o sa fii din nou cel dinaunte. Socializeaza, citeste, "it’s ok not to be ok"