| Spike001 a întrebat:

Sall all!
am descarcat un minecraft care la alti prieteni merge dar mie imi da o eroarestraight face
ceva legat de opelGstraight face
asa imi mai facea un joc.
ce trebuie sa fac?
plzz

Răspuns Câştigător
| catalin12345678910 a răspuns:

Pune un screenshot cu eroare.
Dupa cum tu ai descris nu se intelege.

| Spike001 explică (pentru catalin12345678910):

Mda.am aflat ce are nu aveam un program numit OpenGl dar l-am luat si mere...mersi oricum

| alex8840 a răspuns (pentru Spike001):

De unde ai luat openGL?
Ca nici mie nu-mi merge minecraft fara el.

7 răspunsuri:
| Spike001 explică:

EROAREA:

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 3/21/12 6:54 PM

Minecraft: Minecraft Beta 1.8.1
OS: Windows 7 (x86) version 6.1
Java: 1.6. 0_30, Sun Microsystems Inc.
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Sun Microsystems Inc.
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:233)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:629)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 85c78701 ----------

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Am avut si eu asa ceva prima data mi-a reparat-o un prieten cauta pe youtube

| VOXaware a răspuns:

Ma pentru ca sa nu iti mai apara eroarea incearca sa-i dai un update la placa video

| Popa_Andrei_1998 a răspuns:

Ma ce trebuie sa fac ca sa mearga minecraft dupa ce am descarcat openGL?
plz dau funda

| razbunator02 a răspuns (pentru Popa_Andrei_1998):

Descarci driverul de la placa ta video care vezi cum se numeste prin asta : in start la run scrii dxdiag apesi pe enter dai la display si la chip type vezi acolo
Funda?