| just for me a întrebat:

Sall! am o povestea ce a fost candva un vis, dar acum s-a transformat in cosmar.deci,pana acum 3 luni, am trait cel mai frumos an din viataa mea.eram cls a7a, eram cu testele de icneput de an, cu problemele fiecarui adolescent. el si varul sau erau noi la noi in sc, el a venit la mine in clasa, varul lui la cks a8a. eu incepusem anul prost, pentru ca avusesem niste probleme de familie si eram tulburata.la inceput mi s-a parut foarte prostanac, dar l-am ajutat sa se adapteze, desi in primele zile nu ii vorbeam.eu eram printre persoanele populare, cu care oricine isi dorea sa stea, asa ca il prezentam prietenilor care nu prea il acceptau. el statea in banca din stanga ema, am vazut ca ma tot privea, si cu timpul am inceput sa il plac.era si este atat de frumos. el vorbea mult cu una din prietenele mele, si intr-o zi ea mi-a zis ca el ma place si nu are curaj asa im vorbeasca.am ramas masca, dar nu i-am zis nimic. apoi, in noiembrie, a fost ziua mea, si acolo a fost si el invitat si am avut curajul sa ne spunem unul altuia "buna" cu adevarat. el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat. problemele mele s-au rezolvat, problemele lui deadaptare la fel, si eram cei mai fericiti. faceam temele impreuna si mergeam acasa impreuna. el imi lua mereu apararea, imi trimitea biletele in ore...intr-o zi i-am cunoscut pe parintiil ui.sunt nste oameni minunati, nu ai crede ca sunt aceeasi familie.mama lui avea aceleasi placeri ca mine, ma invata cum sa imi fac unghiile laughing, ea si mama erau exact la fel, aman2 sunt niste femei minunate(bienentels nu se compara cu mama meabig grin) tatal lui este un om blajin si bland, foarte intelegator si rabdator si forate amuzant.
asa au trecut 3 luni. traiam o poveste. o multime de baiei au vrut sa fie cu mine dar nu l-am parasit pe el o clipa.intr-o zi, asta iarna, am avut primul meu sarut tot cu el. eram mai multi la o petrecere, era a doua zi dupa Sf Valentin si desi nu eram pregatita, aveam asa multa incredere in el si am facut pasul asta. acel moment a fost...de vis; x avea niste buze umede si calde love struck.asa,in acele luni, am simtit prima data ca ma indragostesc.inainte doar imi place, dar nu ma simteam la fel.insa dupa primul sarut, a inceput sa devin mai golan, sa nu mai zic ca el in acele 4 luni cat fusese cu mine isi formase o reputatie si toate fetele ii cadeau la picoare.era cel mai frumso si mai cool baiat din toate clsele. asta primavara am afalt ca a fost o saptamana cu alta fata, si ca el ma mintit de fapt in acea saptamana ca este pleakt. m-am suparat rau, nu am mai vrut sa vorbesc cu el, si o luna si ceva nu l-am privit in ochi. apoi prietenul lui m-a chemat sa imi arate cum se cearta el cu fata aia si apoi si-a cerut scuze si am zis ca nu stiu si el a zis aproape plangand ca a gresit enorm si ca sunt luminita pe care a asteptat-o.atunci mi-a zis prima data "te iubesc". am decis sa ii acord inca o sansa, pentru ca si eu sufeream, il iubeam enorm.ne-am impakat dar vara a venit si aveam vacante totatal diferite. el a fost in spania si in bulgaria. apoi cat am fost eu in grecia el a fost aici.nu l-am vazut in iulie deloc, in iunie l-am vazut putin, iar abia la sf lui august ne-am intalnit in tabara, la mare. aici m-a mintit ingrozitor.eu i-am citit niste msje ciudate, si el a scos tot felul de explicatii toatl lipsite de adevar. l-am lasat in pace, toti ii dadeau crezare. dar cand ne-am reintalnit la scoala, a devenit rece si rau, in baietas de cartier ce injura si se rcede tare. exact genul de tip cae nu imi place mie. mi imi plac baietii buni, destepti, care nu injura toata ziua si care nu te mint. mrg. el si-a pastrat si lautra amuzanta si sensibila dar nu mai e la fel. ce sa zic... dupa 3 zile de la incepre a scolii mi-a dat papucii si mi-a trimis un msj unde zicea "imi pare rau ca te-am ranit, dar nu mai sunt baiatul care am fost". am mai aflat ca el a fost in doua relatii pe parucurusul acestei veri, plus cea cu m unde m-a mintit.
nu suport sa il va zi de zi la scoala, sa stau langa el, mai ales ca ma injura cateodata, chioar daca zicea in gluma. el a zis sa ramanem prieteni, dar acum este cu o pitipoanca care ii interzice sa stea prea mult cu mine.mai imi zieka doua vorbea maxim pe zi, a devenit foarte rau si rece, si zice ca eu sunt de vina.cu ce oi fi eu devina nu stiu. poate nu l-am sarutat calumea, poate nu i-am dat ce vroia el, poate sunt prea cuminte, nu stiu. dar chair asa s-a expriamt ca nu sunt genul lui, el este baiat si dka ar mai fi cu mine ar rade de el lumea. de doua luni de cand mi-a dat papucii nu il pot uita, dar nici in genunch i sa ma roage si nu as mai fi cu el dupa ce imi face mie acum.ma injura toata zua si ma batjocaraste, indeparteaza prietenii de mine, se saruta in fata mea. doar cateodata imi vb frumos, ca cu un simplu amic parca sters complet din amintirea lui. un an intreg in crae zicea ca sunt ceea ce cauta, un an frumos, si acum, vara asta a fost influenatat de feele astea, de prietenii lui. l-au transforamt intr-un golan.ca sa nu mai zic ca de cand mi-a dat papucii si pana acum a fost in doua relatii.paraseste fetel si le schibma ca pe haine. ochii lui au cea mai frumoasa nuanta de caprui, este bine facut, destept, are un par frumos, saten inchis, inchis; si pakat de el ce a devenit.cat a faot cu mine s-a stapanit, dar mi-am dat seama ca a fost cu mine pentru frumusetea mea, pentru a deveni si el popular, dar nu pentru firea mea. cel mai bun prieten al meu, si vecinul meu tot odata, cred ca ma place, ca ma intreabt odata cat de mult il ioubesc pe prieteul meu, si pe urma a oftat. el ma incjurajat, dar nu mi-a zis niciodata ca m-ar placea.are niste ochi verzi inchisi si frumosi si este exact asa cum mi-am dorit eu, nu minte niciodata, este destept si "in top"in acelasi timp, frumos si bun, nu injura, este rabadator.desi are aceste calitati, si simt ca il plac putin, nu il pot iuta pe baiatul asta.nu mi-l pot scoate din cap, il visez noaptea, il iubesc prea mult, ma uit la poze cu noi, nu pot fi cu nimeni altcineva desi au trecut deja 2 luni de la desp.simt ca nu ar fi la fel cu nimeni.mai ales ca il vad si in fiecare zi si mai zice si "regret fiecare zi petrecuta cu tinebroken heart ". nu mai pot! imi cer scuze daca v-am plictisit, dar nu mai pot, am avut primul meu sarut si prima scanteie din sufetul meu alaturi de le, si acum totul e distrus si nu il pot utia. ce sa fac? cum sa il uit? cum sa fac sa. pot sa iubesc pe altcineva? cei mai cu experienta, ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff... exact asa mi s-a intamplat si mie, doar ca fostul` meu era dinainte golanel, multi il stiau de frica, dar m-a mintit spunandu`mi inversul calitatilor care mi le povestea, cand vorbea asa frumos, si felul in care se purta cu mine [[si frms si destept pe deasupra day dreaming]] credeam ca visez, am stat cu el 9 luni dupa primele 3 luni de relatie am stiut doar eu si si doua prietene apoi a aflat mama, la inceput nu a acceptat cand l-a vazut ce fel se poarta cum vorbeste si ce respectos e, a acceptat, si de-atunci s-a schimbat si ea vb cu mine, imi da sfaturi[[asta e cel mai bun lucru care mi s-a int cat tp am stat cu el]]apoi a devenit rece, vorbea si se dadea la prietenele mele imi interzicea sa vb cu cine vreau, ma injura[[si in gluma si serios]]cateodata ma si lovea[[el zicea ca in gluma dar, la ce forta are si eu mai slabuta.sad] si multe chestii care nu vreau sa`mi aduc aminte.
stii tot asa cu multi baieti as fi putut sta care sa fie destepti, cuminti si etc, dar nu eu am ales un dobitoclaughing, in fine ce vroiam sa zic e ca, la inceput primele 3-4 luni n-am putut sa`mi fac alta relatie [[in primul rand ca mai tineam la el, si in al doilea rand ca nu vroiam sa mai patesc acelasi lucru sau ceva asemanator]], am avut un prieten bff, mi-a dat sfaturi ma incuraja el tot asa nu mi-a zis ca ma place[[ne cunoastem de la 7 ani, acum 16]] dupa 1 -2 luni m-am atasat de el si de felul lui de a fii si am simtit aceeasi dragoste ca la inceput.
sfatul meu e sa nu-l bagi in seama chiar daca el da, prefate ca nu te doare si doar razi, sau zambeste in preajma lui, fa orice sa para ca nu`ti mai pasa, ca lui sigur nu`i pasa, incearca sa te atasezi de celalalt baiat, poate e cel potrivit, si cel cu care ai stat are de pierdut, a pierdut o comoara ca tine, si mi-e mila de saraca fata cu care sta sau o sa stea, si stai fara grija o sa se intoarca roata, o sa vada cum e.asta e doar parerea mea eu te pup si iti doresc mult noroc in ceea ce alegi sa faci.[[ps: noi fetele alegem mereu baietii gresitoh go on dar nu`i nimic invatam din greseli, orice greseala face parte din adolescenta noastra ]] pawave:-x

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Intradevar ai o poveste foarte trista!
baiatul acela este un prost daca s-a folosit pe tine pentru popularitate, iar apoi te-a parasit fara nici un regret!
cel mai bine e sa il poti uita, sa arunci toate amintirile cu voi, si sa ii dai o sansa vecinului tau!
noroc!love struck

| LolaKissTheGirl a răspuns:

A fost o poveste trista!
Dar n-a fost vina ta, ci a lui, asa ca nu mai suferi.
Asta a fost destinul tau, dar numai tu depinzi de el(de destin).

| thegreatgatsby a răspuns:

Pai... uneori avem parte si de moment ca astea in viata.
Cresti...si inveti ca nu totul este ceea ce pare. Ca oamenii se schimba. Nu mai stii in cine sa ai incredere. Trebuie sa ai parte si de tristete, ca dupa aia sa vezi cu adevarat fericirea

| AngoOra a răspuns:

Of of of...nu prea o duci bine deloc
cel mai bine e sa il uiti, desi stiu ca nu e usor deloc
incearca sa te apropii mai mult de prietenul tau cel mai bun daca zici ca e frumos, destept si asa cum iti plc tie
gandeste-te ca daca vecinul tau te place, te va face fericita si vei uita de fostul big grin
nu spun sa fii cu el daca nu vrei... dar macar petrece mai mult timp cu el, vb despre orice(in afara de fost) si o sa vezi ca o sa incepi sa il placi mai mult
gandeste-te ca fostul nu te merita daca te-a facut si te face sa fuferi asa mult!
daca vrei sa iti dai seama daca fostul mai tine la tine, vb cu prietenul tau in preajma fostului, razi alaturi de el, si asa el(fostul) isi va da seama ca nu ai nevoie de el ca sa fii fericita si te va lasa il pace sau daca te mai place inca, va incerca sa va desparta
acuma...vezi tu ce faci, dar sfatul meu ar fi LASA TRECUTUL TRIST IN URMA, SI IMBRATISEAZA PREZENTUL SI VIITORUL FEICIT de care poti avea parte numai daca il uiti de fost si te apropii de vecin
sper ca ai inteles ce am vrut sa zic, si sper sa iei decizia buna pana la urma
ceau :*big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii e o chestie.indiferentza doare asa ca trateaza-l cu indiferenta si nu-i mai arata ca ink mai tii la el.incearca sa te combini cu altcineva in special un prieten de-al lui si atunci sunt sigura ca se va simti gresit
. Ai putea sa faci aceleasi lururi date la baietii cand este el de fatatongue atunci vei vedea daca si lui ii mai pasa
Eu cred ca el face toate chestiile astea ca sa iti demonstreze ca tea uitat cand de fapt nu este asa... sper ca te-am ajutat:X:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...incearca sa-l ignori fiindca INDIFERENTA e arma care raneste un om cel mai mult, si daca te va vedea indiferenta isi va da seama ca si tu te-ai schimbat si mai sti...nu sti cum se iveste scanteia din inima ta cu alt baiatwinking incearca sa-ti traiesti viata suferinta si lacrimile nu rezolva nimic. sper ca te-am ajutat te pup:X:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te combini cu altu, in al 2-lea rand incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii la chefuri si distreaza-te iti promit ca intr-o luna nu o sa iti mai pese de el dar in acelasi timp incearca sa nu mai treci prin locurile care sunt legate de el o buna perioada de timp si daca mai vrei sa vb intra pe sorin _dolce:*