| MenInShadow a întrebat:

Sall, de obicei la acest gen de intrebari dau eu raspunsuri, dar vreau sfaturi de la voi, pentru ca m-am cam saturat. Dau funda si vot la restul. Deci, eu de la 12 ani tot fac exercitii. Pe la 14 ani m-am cam lasat adica nu mai faceam la fel de intens ca inainte, dar tot aia era, nu aveam musculatura cum o doream eu.
Vreau niste sfaturi daca puteti, pentru pectorali si abdomen mai ales, pentru ca cu bicepsi stau bine (60 flotari stand cu picioarele pe o banca), precizez ca am 15 ani, si manank destul de mult, cum am zis nu-s gras, dar totusi manank destul. Daca o sa fie nevoie tin si dieta, pentru ca am facut atata timp exercitiile astea si nimic, si nu vreau sa ma dau batut. Nu vreau rasp de gen "du-te la sala" sau "foloseste gantere si haltere" pentru ca nu dau bani pe sala, si nici pe gantere si haltere. Singuru obiect pe care-l am este corpul meu, care lucreaza cat e nevoie pentru muschi bine facuti. mersi anticipatwinking

3 răspunsuri:
| CrOnOs a răspuns:

Asculta sfatul meu! Iti faci un tur de minim 2 kilometri dupa aia ajungi acasa faci 30 flotari 100 genoflexiuni. si vei fi bine! Fi tu primul caremi da Funda!

| nimeni05 a răspuns:

Uite ai aici ceva exerciti pentru abdomen http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE
legat de alimentatie incearca sa mananci cat mai multe proteine

| una_6091 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa faci jogging in fiecare zi 30de min pe zi si asa iti pui toti muschii in miscare indiferent cum alergi, daca ai vrea sa te menti asa ar trebui sa faci pentru ca iti muncesti de'o data toti muschii happy