| xPoc a întrebat:

Sall sunt baiat si ma epilez pe picioare dupa epilare mereu ma irit...cu ce sa dau sa nu ma mai irit?

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

E normal să te iriți după epilare. Încearcă cu ulei de măsline, am auzit că merge. Părerea mea e că mai bine te epilezi seara, iritația dispare până a doua zi.

| xPoc explică (pentru HolyPotato):

Chiar daca ma epilez seara dot degeaba..ma tine 1 saptamana

| HolyPotato a răspuns (pentru xPoc):

Dacă te ține de o săptămână gândește-te la o vizită la dermatolog, nu e normal să țină atât de mult.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te mai rade pe picioare fi barbat, nu exista after shave pentru picioare fi sigur.

| xPoc explică (pentru mgtow):

Ce ma daca te epilezi nu mai esti barbat? ba ma lasati ma cu chestiile astea cine nu crede ca sunt barbat ii arat *** si gata

| mgtow a răspuns (pentru xPoc):

Femeile se epileaza, barbatii adevarati isi lasa par pe picioare nu stiai? Esti figura ca arati scula laughing

| Amalia442 a răspuns (pentru mgtow):

Ceea ce spui tu nu are legatura ce a intrebat el si nu cred ca esti in pozitia in care sa decizi cine e barbat si cine nu. Daca el asa vrea sa faca nu ai tu treaba. Daca tot comentezi un lucru macar sa fie raspunul la intrebare!

| mgtow a răspuns (pentru Amalia442):

Numai pupatorii de castraveti se rad pe membrele locomotoare. Poate iti plac bulangerii de.i sustii

| Liviu a răspuns:

Incearca spirt, daca merge me pe fata, sigur merge si pe picioare.Eu inainte dupa ce ma barbieream in cap si pe fata, foloseam spirt. Dupa un timp n-am mai folosit.Am vazut ca numai ma irit, barem pe cap niciodata nu m-am iritat dupa barbierit, pe fata in schimb e teroare.Prefer mai mult sa ma barbieresc in cap decat pe fata.
Daca tie nasol pe picioare, dai cu crema depilatoare.

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.

| Amalia442 a răspuns:

Si eu ma irit dupa epilare si unele fete mi-au spus sa folosesc spuma de ras sau sapun pentru a nu te epila pe pielea uscata si eventual ai putea folosi ulei de cocos, calmeaza pielea de dupa epilare?

| XPannnda a răspuns:

Sunt creme speciale pentru piele. Du-te si tu la o farmaciewinking.