| Tiger7777 a întrebat:

Sall TPU, am 15 ani, baiat, si inca n-am avut nici macar primul sarut, dar o iubita? O fata noua a venit la noi la scoala in Septembrie, si din prima am simtit ca imi place de ea. Aseara a fost o petrecere si am fost si eu, era si ea. Am incercat sa ma apropii de ea dupa ce am baut vreo 8-9 shot-uri si nu ma refuza, am dansat cu ea vreo 10 minute si o tineam foarte aproape de mine, am intrebat-o daca o deranjeaza, a zis ca nu. Dupa cand ne-am dus intr-un bar am intrebat-o daca vrea sa vina cu mine pana la non stop ca sa imi cumpar ceva de mancare, si atunci a zis ca NU, ca o asteapta iubitul. Nu stiam ca are iubit, atunci de ce s-a comportat asa fata de mine? Nu inteleg, credeam ca poate voi avea o sansa cu ea, dar nu, dupa am stat inca vreo 2 ore in oras, dar efectiv stateam si ma uitam la podea fara motiv, fara speranta... Am venit acasa la 2:30, n-am putut dormi deloc, doar la ea ma gandesc, nu mananc, doar stau pe telefon fara vreo speranta, fara chef de viata, nu am chef de nimic, sunt trist si nu inteleg? Ce sa fac, o iubesc din suflet si nu cred ca pot trece peste, si ca incepe un fel de depresie... Ma puteti ajuta?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai doar 15 ani omg, nu 40.
Iar faza cu iubitul sunt 2 variante
1. chiar are iubit si pana la urma ce mare lucru a facut? a dansat cu tine
2. si-a dat seama ca nu-i place de tine si a inventat aia cu iubitul ca sa plece

| Tiger7777 explică (pentru Adry05):

Am vazut-o cu iubitul, si chiar ii placea sa ii strang corpul de al meu in timpul dansului, nu inteleg de ce s-a comportat asa.

| Adry05 a răspuns (pentru Tiger7777):

Din nou, e doar un dans. Nu e ca si cum s-a dat la tine, te-a sarutat sau altceva. Exagerezi.

| Tiger7777 explică (pentru Adry05):

Ok, mersi, ar trebui sa renunt de tot la ea sau sa mai incerc si sa mai astept pana cand se desparte de iubitul ei?

| Adry05 a răspuns (pentru Tiger7777):

Mi se pare ca-ti pierzi timpul asa, poate nu se vor desparti. Parerea mea e sa nu astepti dupa cineva, in special daca n-ai semne ca te place sau ceva. Daca gasesti pe cineva mai bun intre timp, nu trebuie sa refuzi de dragul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa repede intri tu in depresie?
De ce s-a purtat asa? Sunt multe fete care se poarta asa la petreceri, mai ales dupa ce beau si cateva shot-uri, nu acolo si nu asa se cucereste o fata, in plus, tu doar ai dansat cu ea si nimic mai mult.

| Tiger7777 explică (pentru anonim_4396):

Ea n-a baut nimic, nu bea niciodata si nu stiu de ce... In timpul dansului chiar ii placea sa o strang de corpul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh. O sa treci peste. I-am spus unei fete foarte dragute din toate punctele de vedere, morale si fizice ca mi-a placut de ea intr-a 5a ( se mutase in clasa. a 5a si eu m-am mutat intr-a 6a) si, ofc ea nu cred ca ma placea pentru ca mi-a raspuns ambiguu cat sa nu ma supar. Asta s-a intamplat vacanta asta de vara si i-am spus pe Facebook ( stiu ca am belit pola ca i-am zis pe FB ) dar am simtit ca trebuia sa i-o spun cumva. Au trecut atatea luni de-atunci si desi n-o s-o uit niciodata am trecut peste asta. Sunt la liceu acum si nu cred ca o sa ma placa cineva prea curand... Arat *** plinut si am 1.90 la 15 ani deci arat weird AF. Nu cred ca am o fata... placuta. IDK. Move on. Ideea e ca desi ai impresia ca nu o sa mai poti iubi o sa treci peste asta destul de repede. Succes, scuze de raspuns tarziu m8.

Răspuns utilizator avertizat
| LawlietL886 a răspuns:

Ummmm... fetele de liceu cât și cele de gimnaziu la 13-14 încep cu țigăile, chefurile (totuși însă e un cuvânt învechit și nasol rău și nu prea mai ar trebui să existe în vocabularul oameniilor în opinia mea). Ei bine după cum spuneam adolescentele nu pun preț pe sentimente și nu prea trebuie să ai așteptări prea mari. Eu am 16. Nici primul sărut. Nici iubită.

| LawlietL886 a răspuns:

Oh, încă ceva... îți recomand să nu mai mergi așa des la petreceri. Așa o să ajungi un stricat care nu va ști altceva decât să se țină după fete și să le lași comentarii la poze gen: "Ești o frumoasă".

| Brune12 a răspuns:

Buna, imi pare rau de experienta ta, si sincer nu stiu de ce a reacționat asa acea fata, prea multe nu iti pot spune pentru ca nu cunos, dar părerea mea este sa iti suni prietenii da iesi in oras la un suc o plimbare, ai tot timpul din lume sa te îndrăgostesti din nou, nu are rost fata are iubit nu astepta degeaba, capul sus si mergi inainte ai tot timpul din lume sisigur vei gasi fata potrivita, numai bine

| Ionela_Miron_2002 a răspuns:

In viata vei avea multe esecuri, nu poti reusi la toate. Cred ca esti o persoana minunata si nu trebuie sa-ti faci griji pentru niste probleme minuscule e adevarat te doare dar inca n-ai trait. cu adevarat vei avea multe incercari si cand vei mai incerca sa fii Iar cand iti va mai placea o fata dupa aceasta experienta iti va fi mai usor. Nu te gindi la rau crezi in tine caci totul e inainte. Tu nici macar nu o stii o placi nu o iubesti este o diferenta mare intre aceste lucruri dar vei trece peste asta ti se va intampla des se intampla cu toti dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti fie mila de tine invata fa sport cresti ca o personalitate si intr-o zi o fata va fi cu adevarat indragostita in tine.

| Ionela_Miron_2002 a răspuns:

In viata te vei intilni cu multe feluri de obstacole, aceste obstacole si invingerea lor ne dezvolta ca personalitate. Tu nu IUBESTI pe fata acea o placi este o diferenta. Tu inca n-ai trait cu adevarat ai totul inainte nu lasa minile in jos invata, practica sport dezvoltate mergi mai departe. E adevarat te doare dar nu e sfrisitul lumii in viitor daca asa gen de situatie se va intampla nu va fi asa rau cum prima data. Tine minte esti o persoana buna si uimitoare cindva vei gasi fata visurilor tale daca vei cauta atent si nu te vei lasa batut

| Mary_Anne_1994_ixGE a răspuns:

Stai linistit ca in lumea asta exista o fata si pentru tine... Poate inca nu e cazula. Nu e nicio rușine ca nu ai avut primul sarutina! Si mananca ca dupa slabesti si nu o sa te mai placa fetele; ll

| Mary_Anne_1994_ixGE a răspuns:

Stai linistit ca in lumea asta exista o fata si pentru tine... Poate inca nu e cazul. Nu e nicio rușine ca nu ai avut primul sarut! Si mananca ca dupa slabesti si nu o sa te mai placa fetelehee hee