| bogman12 a întrebat:

Am multe lipsuri la romana si nu stiu ce sa fac sunt in pragul examenului si nu stiu sa identific propozitiile subordonatoare, nu ma descurc la functii sintactice, cazuri, la literatura ma descurc mai bine dar la gramatica sunt pff ce pot sa fac? cum sa le reiau la matematica ma descurc mai bine si nu am probleme dar romana ma trage in jos si nu vreau asta helppp

4 răspunsuri:
| CartoonN a răspuns:

Din cate imi aduc eu aminte, la evaluarea nationala nu te rupe cu gramatica...foarte putin la primul subiect, stai calma o sa te descurci, daca n-ai probleme la literatura si la gramatica putintel...nu iti face griji, plus ca mai ai o perioada de invatat, nu pierde vremea si apuca-te! Baftaaa!

| bogman12 explică (pentru CartoonN):

Nu sunt fata laughing)

| CartoonN a răspuns (pentru bogman12):

Ups...scuze,uite te-am amuzat laughing

| Miriam23 a răspuns:

Caută un profesor de romană să faci câteva ore de pregătire! Dacă ai o situaţie financiară mai slabă, vorbeşte cu un prieten/o prietenă care ştie... să îţi explice încă odată ce nu ai înţeles. Baftă la examen! :*