| anonim_4396 a întrebat:

happy am o intrebare... se pot imperechea animale de specii diferite? cum ar fi : caine cu oaie sau iepure cu pisica sau multe din astea sau om cu capra sau cu oaie sau cu orce altceva? astept raspunsuri Fundaaa

Răspuns Câştigător
| SisMusic a răspuns:

Da este posibil dar progeniturile lor datorita selectiei naturale vor fi indepartate de speciile materne/paterne!
Sunt multe exemple de anomalii ale reproduceerii animale, spre exemplu noile specii descoperite, sunt rezultatele incrucisari a doi indivizi din doua specii diferite!
Bafat in continuare!winking

7 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Nu,chiar nu!

| Dismally a răspuns:

Da, unele specii sun compatibile, spre exemplu din imprecherea unui mascul leu cu o femela tigru va iesi un "ligru" - cea mai mare felina. Doar ca toti acesti hibrizi vor fi sterili, nu vor putea face pui...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,pot avea contact sexual, dar fara procreere.Din cauza incompatibilitatii genetice.

| GigiManivela a răspuns:

Nu, 100% nu se pot imperechea animale de diferinte specii happy Adica, pot avea contact sexual, dar nu se va naste un monstru laughing

| AresLusitani a răspuns (pentru GigiManivela):

Da la asta m-am gandit si eulaughing de ex minotaurii- juma om juma tap poate un barbat o dilit o capra si o iesit minotauru sau centaurii jumate om jumate cal laughing

| GigiManivela a răspuns:

Poate ai vazut, a fost o stire la acces din "rect" : in care unu Ionut a violat o capra si o gaina apoi a recunoscut tot laughing crezi ca s-a nascut vreo oaie-om sau vreo gaina-om? laughing eu nu cred laughing

| Question_1325 a răspuns:

La unele specii se pot intampla modificari genetice