| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare si e ceva mai importanta,eu de cand ma stiu voiam sa fiu trapper sa ajung ca ian si azteca,am mai incercat de cateva ori sa scriu versuri dar niciodata nu gasesc talent si versuri bune si mereu m-am lasat pentru ca mereu cred ca asta nu e de mine,eu am trait o viata mai grea si am multe de zis, dar si daca scot prima piesa nu stiu cum ar reactiona familia mea, eu nu injur de fata cu mama dar nu sunt un prajit sa ma ascund de mama cand injur, mama mea probabil nu ar avea treaba ca injur pe piese dar in rest familia mea e una de pocaiti(mama nu e). Poate ca acum par ca un copil de 13 ani ce se crede trapper si injura cand nu se uita parintii dar ganditi-va in locul meu cand vrei sa ajungi ceva dar nimic nu se leaga intre tine si chestia aia iar prietenii mei imi spun ca daca nu ma apuc de acum peste 5 ani imi va parea rau, vreau doar niste sfaturi de la voi si parerea voastra care conteaza foarte mult.(am pus la adolestentii pentru ca nu stiu la ce categorie si mi se pare ca e problema de adolescenti)

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar te defineste muzica aia de golaneala, cu injuraturi si vulgaritati?

| T0XING a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta e singura muzica pe care pot sa o ascult si imi place, trap u e la fel ca rap u doar ca se canta despre banii succes si necazuri in viata si trebuie sa duci o viata mai grea ca sa cantii trap pentru ca mii se pare cam gunoii sa canti ce nu esti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru T0XING):

Muzica pe care o asuclti te defineste. Tu asa esti?
Un cocalar plin de inurii si vulgaritati?
Pentru ca nu-mi pari asa...
As spune ca ai o problema interioara, care nu stii cum sa o exteriorizezi si preferi sa te ascunzi dupa ceva dur, puternic, vulgar care te arata a fii un om dur, puternic, fara frica, fara temeri.
Asa-i?
Sincer, muzica aia este pentru un " cocolar" nu pentru un om ca tine. Sau chiar esti?

| AnaBanana69 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este total eronat ce ai spus. Muzica trap sau rap nu este de cocalari, un cocalar nu va asculta asa ceva. Poate ai vrut sa spui de manele si te-ai incurcat in raspunsuri, cum faci de obicei pe acest site. Tu esti si medic, si economist, si psiholog, si pedagog si esti putin din toate, desi dai niste aberatii de raspunsuri uneori care nu sunt ok. De ce nu sunt ok? Pentru ca dezinformezi lumea sau o informezi gresit. Si nu imi baga eterna vorba cu varsta, ca am vazut multi ca tine care trec prin viata ca rata prin apa. Daca nu stii sa raspunzi la ceva, mai bine nu o face decat sa spui ceva prostesc. Cam asa procedeaza multa lume pe aici, raspund strict unde detin informatii clare, concrete si ADEVARATE.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaBanana69):

Manelistii sunt tot cocalari, deci nu am gresit catalogarea.
Da, am cunsotinte vaste in multe domenii, spre norocul meu si invidia ta.
Dar nu-ti fa probleme, ca inteligenta nu ti-o fura nimeni, trebuie doar sa pui mana sa citesti si sa inveti pe rupte, ca sa acumulezi cunsotinte si cine stie, poate intr-o zi ma vei egala, daca mai adaugi si o doza de bun simt, care-ti lipseste la momentul asta.

| T0XING a răspuns (pentru AnaBanana69):

Las o bro nu intelege la ce ma refer

| AnaBanana69 a răspuns (pentru Violleta2022):

Auzi, fa si tu atropologia si apuca-te sa vorbesti dupa. Nu ma cunosti si nu cunosti ce studii am facut si am ajuns sa aprofundez, intr-un domeniu care implica istorie, geografie, biologie, chimie, arta si putina fizica. Nu ma mai jigni, ok? Eu ti-am raspuns intr-o maniera cat se poate de eleganta. Si apropo, eu nu am fost invidioasa pe nimeni, vreodata. Mai ales pe cineva ca tine, care si-a dovedit incapacitatea intelectuala pe acest site. Prin subiectele abordate de tine aici si prin raspunsurile tale ai ajuns un subiect de ras al acestei comunitati. Daca tot te consideri o fiinta atat de elevata si o femeie matura, dovedeste asta, nu te mai comporta si criza ca un copil de 5 ani. Doar dai raspunsuri tampite si de iei de niste tineri de 14-15 ani de parca sunt niste embrioni nedezvoltati care nu au o constiinta proprie si dreptul de a decide asupra lucrurilor din viata lor.

| AnaBanana69 a răspuns (pentru Violleta2022):

+ Tu esti in stare sa il contrazici inclusiv pe Albert Einstein cu,, inteligenta" ta provenita din sferele inalte ale acestui Univers. Iar faptul ca tu ai spus ca sexul oral= prostitutie in cazul unor tineri, iar un baiat de 14 ani are doar un,, cuc" ( desi, daca tot te dai mare ca stii atat de multe, cunosteai faptul ca un baiat la acea varsta are organul genital dezvoltat in proportie de 80-90%- biologia a demonstrat asta, nu eu) spune tot despre tine si ce reuseste al tau creier sa proceseze.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaBanana69):

Lasa anatomia si dezvoltarea fizica a copiilor in pace, ca esti paralela cu asta. Ia o pauza pana mai cresti si macar ajungi parinte, ca sa vezi pe real ce se intampla in viata copiilor tai, daca esti incapabila sa gasesti lectiile de anatomie si fiziologie.

Inca un sfat: du-te la un psiholog sau psihiatru, fiindca ai o problema cu frustrare si dumnezeu stie, poate chiar este mai grava in realitate. Sanatate maxima sa ai!

| nyoentox2002 a răspuns (pentru Violleta2022):

Muzica aia nu e neaparat de înjurături si vulgaritati, spui ce vrei pe piese de exemplu
In Trap se vorbestebig grine droguri, dive, bani, te dai mare cu ce ai dar se poate canta si despre iubire, sentimente etc! Marko Glass e un tip super tare! Canta despre toate!

Răspuns utilizator avertizat
| graworu a răspuns:

Nu poti sa te fortezi sa scrii versuri, inspiratia o sa vina cand faci lucruri precum ascultarea muzicii, eliberarea mintii sau incalcarea tratatului de la geneva in orientul mijlociu.