| CersetoruVesel a întrebat:

Am o mica intrebare: de ce nu pot adormi noaptea adica ma culc tarziu ma trezesc devreme si nu sunt obosit si pe dimineata amiaza seara am o gramada de energie si noaptea ma pun in pat pe la vreo 11 si adorm pe la 1...am incercat sa ma pun in pat mai devreme dat pur si simplu nu puteam adormii stateam si ma uitam pe pereti si stateam cu ochii inchisi zeci de minute dar nu imi vine somnul. funda pentru cel care o sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Păi vezi? Ţi'am găsit '' antidot ''. Spor la citit! laughing

6 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Aşa ţi'e firea. Aşa sunt şi eu şi degeaba încerc să schimb asta. Ai putea încerca să mai dormi de amiază, să compensezi orele care le pierzi şi poate îţi reduci din oboseală.

| CersetoruVesel explică (pentru Fridăm):

Deci nu ma simt obosit niciodata doar daca depun mult efort de ex cand ma trezesc is somnoros si dupa ce imi dau cu apa rece pe fata ma trezesc instantaneu.Dar mi-a recomandat un doctor sa imi gasesc un sport ca sa depun efort sa consum energia ca sa pot dormi bine

| Fridăm a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Atunci nu ai de ce să te stresezi. Ţi'am spus, aşa sunt şi eu şi la fel, nu am treabă cu oboseala. Poţi încerca recomandarea medicului dacă o crezi necesară, dar se poate trăi şi fără.

| CersetoruVesel explică (pentru Fridăm):

Nu o cred necesara dar ma dispera ca ma pun in pat si nu pot adormii

| Fridăm a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Numără oilaughing. Nu te pune aşa repede, dacă oricum ştii că nu poţi să adormi. Pune'te şi citeşte o carte care îţi place dacă nu ai chef de pc, sau citeşte nişte definiţii la geometrie, sunt somn instant.

| CersetoruVesel explică (pentru Fridăm):

Definitii la geometrie=pastila de somnlaughing

| Fridăm a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Păi vezi? Ţi'am găsit '' antidot ''. Spor la citit! laughing