| narciosromantiber a întrebat:

sall TPU am o problema cand deschid calculatorul sau anumite jocuri/programe imi da o eroare "Error parsing C:\WINDOWS\Microsoft.Net\Framework\v2.0.50727\config\mac hine.config Parser returner error 0xC00CE556" ce pot sa fac sa remediez problem plzzz ajutati-ma. FUNDA!

2 răspunsuri:
| Raizen69 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi Microsoft.NET Framework, aici gasesti niste instructiuni daca ai nevoie http://blogs.msdn.com/b/astebner/archive/2008/08/01/8803442.aspx

| iulius92 a răspuns:

Dezinstalează complet.NET Framework și selectează "Full Uninstall".

Apoi, instalează-l din nou, de preferat versiunea 4, fiind cea mai nouă și destul de stabilă.

Totuși, acel mesaj poate fi și unul fals, el apărând din pricina unui program malițios.
Folosește MalwareBytes, efectuează o scanare completă a computerului, și vei vedea dacă eroarea era cauzată de un virus sau nu.