| DegenerationX a întrebat:

Am o problema cu tastatura de la laptop... Aseara am varsat bere pe unele taste si am inchis imediat laptopul si l-am uscat.Azi merge perfect doar ca tastele merg greu din cauza ca s-a uscat berea dedesubt de ele.
As vrea sa stiu cum pot sa curat acele butoane pentru ca doar unele merg greu restul merg normal. Si inca ceva, a afectat ceva din componentele laptopului? Tinand cont ca dedesubt de tastatura este o placa de metal.
Dau funda happy.

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Și eu am vărsat bere pe a mea acum vreo două luni. Nu prea mai ai ce să faci dacă a ajuns deja înăuntru, la mine după vreo două zile se încurcaseră tastele între ele (apăsam pe r, apărea 3; chestii de genul) și după o săptămână nu mai mergea deloc, a trebuit să o înlocuiesc.

1 răspuns:
| DegenerationX explică:

Am uitat sa mentionez. laptopul este Sony Vaio VPCEH1E1E. Cumparat acum o saptamana.