| AnaMaria67 a întrebat:

c:
M am vopsit roşcat si sunt curioasa la cate spalari se duce culoarea sau cum as putea sa imi decolorez parul acasa foarte natural fara decolorante si alte chimicale.

1 răspuns:
| NH4OH a răspuns:

Eu am avut o șuviță decolorată, iar apoi am încercat o vopsea ( roșcat ) din comerț și s-a decolorat într-un ginger spălăcit chiar într-o lună. E foarte nasol, ce pot spune, de aceea aleg să-mi las părul natural. A, și mă spăl pe cap de 2 ori pe săptămână.
Fără chimicale, decolorant nu există.
Îți poți deschide culoarea părului printr-o clătire cu ceai de mușețel, dar asta durează, se vede cu timpul.