| jimm999 a întrebat:

Cum pot invata limba engleza din Marea Britanie singur acasa?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Intra pe acest site: http://www.speakenglish.co.uk/ aici ai toate cuvintele si expresiile din limba engleza traduse in limba romana, bonus ca sa auzi cum se pronunta expresia sau cuvantul respectiv apesi pe ele.

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Hey daca ai nevoie cu limba engleza te-as putea ajuta eu happy locuiesc in Marea Britanie deci stiu engleza destul de bine. Daca ai nevoie de ajutor sau daca nu stii ceva te-as putea ajuta cu mare placere! =]

| Adrian_Iulian_1997 a răspuns:

Cat mai multe exercitii! Stii cum se spune, repetitia e mama invataturii big grin Si incearca sa citesti cat mai mult in engleza indiferent de continut ( ziare, carti etc. ) Si incearca sa vezi daca poti intelege versurile melodiilor in engleza iar daca nu sa te uiti la versuri si sa vezi sensul cuvintelor intr-un dictionar. Bafta!