| Kely2820 a întrebat:

Sall TPU, daca de exemplu vine randul meu sa fiu de serviciu si eu refuz, daca nu vreau mi se poate scadea nota la purtare sau ceva? Vreau sa-i spun doamnei dirigente ca nu vreau sa mai fiu elev de serviciu, mi se poate întâmpla ceva?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-avem de unde sa stim cum reactioneaza diriginta TA. Incearca si vezi ce zice.

| sierra1 a răspuns:

Întâi de toate îți scade nota dată de colegii tăi. Adică ei sunt mai fraieri să șteargă tabla și tu nu?

Dira nu are motive legale să-ți scadă nota la purtare, dar te ia în vizor.