| 3lFiTzU a întrebat:

La ce profil sa merg in clasa a 9-a! Imi place foarte mult romana,engleza,franceza,geografia, istoria si iubesc biologia, ce ziceti sa dau la filologie? Nu prea as vrea sa merg la mate-info pentru ca nu ma pricep dar imi place si matematica!

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Poti sa optezi pentru un profil filologic (filo bilingv, filo jurnalism sau de ce nu filo simplu) sau pentru stiinte sociale, profil care cred ca de altfel ti s-ar potrivi cel mai bine.

| WholeWorldTeam a răspuns:

Ai dreptate. Daca nu stapanesti matematica poti sa dai la filologie.E mult mai bine.Asa nu o sa ai probleme cu bacul la matematica. Daca zici ca iti place istoria inseamna ca la bac o sa te descurci.