| BomBoniCaCuCapsuna16 a întrebat:

peste o saptamana merg la tabara pe 10 zile. este langa o padure. si nu am nici cea mai mica idee ce sa iau cu mine.
pai. ce trebuie sa am cu mine la tabara?
cel mai lung si mai argumentat rasp. funda+vot!
sry categoria

6 răspunsuri:
| ElenaGilb3rt a răspuns:

In primul rand nu ai zis unde mergi.
Pai in primul rand:
1.Geaca de ploaie.
2. Un pulover sau doua
3. 1 training
4. o pereche de blugi
5. pantaloni scurti
6. costum de baie (poate te bronzezi)
7. sosete etc.
8. 10 tricouri/maieuri
Eu ti-am scris ce iti trebuie in materie de haine! Sper ca asta si vroiai. Sperca ti-am fost de folos!

| ElenaGilb3rt a răspuns:

BomBoni... Ma refeream poate fi la padure dar unde la mare|? La munte? Ca este diferenta de temperatura happy

| BomBoniCaCuCapsuna16 explică:

Inna>> am zis. langa o padure

| BomBoniCaCuCapsuna16 explică:

Inna> aa. la mare

| Dalma_6361 a răspuns:

-haine(si groase)
-haina de ploaie
-poate cizme sau ghete in caz ca va fi noroi
-spray antimolii
-poate ceva de rontait
- carti daca vei avea cu cine sa te joci
-carti de citit daca iti place sa citesti
-mp3

Si eu merg in tabara de 3 ani si mereu imi duc ceva pentru timpul liber. Distractie placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stati langa padure/in padure trebuie sa iti iei :

a)Un rucsac (sau ceva de genu) in care sa pui :
-un cort;
-un sac de dormit (cand mergeam in excursii nu intram in sacii de dormin, le desfaceam fermoarul si ii foloseam drept paturi. crede-ma, e mai bine asa);
-paturi mari (un mic pont : cortul sta pe sol, solul e rece si iti face rau la spate. pune paturile pe jos in cort ca sa protejeze);
-perne (pe astea oricum le iei);

b)Un recipient pentru mancare (mai bine ia mancare care nu se strica la caldura, dar iti mai dau un pont, daca nu stiai : daca vrei mancare care trebuie sa stea la rece, poti sapa o groapa in pamant si sa pui acolo un recipient cu mancare -pamantul tine rece-. acolo mancarea va fi ferita de caldura).

Optional :

Ca sa nu te plictisesti :
-un mp3;
-un PSP (daca ai);
-iti mai vin tie alte idei;

Am invatat si eu cate ceva despre excursii cu cortul in astia 11 ani ai mei.
Funda?batting eyelashes