| anonim_4396 a întrebat:

Se poate schimba numele la facebook? Daca da. cum? Ma puteti ajuta. cat mai repede? Funda.

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Hei,
Vezi că sus,în colţul din dreapta scrie ''Caută prieteni'',''Acasă''(sau poate fi scris şi în engleză, depinde în ce limbă ai setat facebookul).
După ''Acasă'' sau ''Home''(repet, depinde în ce limbă ai setat facebookul)este o săgeţică care arată aşa :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Apeşi pe ea şi apoi dai la ''Setările contului''.
Apoi, dai la ''General'' şi îţi va apărea ''Nume : AndreeaDeea şi în dreptul numelui ''Editează''.
Apeşi pe ''Editează'', îţi schimbi numele şi apoi apeşi pe ''Salvează modificările''.

1 răspuns:
| iKaede a răspuns:

Da, pai, unde scrie " acasa ", langa, e o sageata, de unde te deconectezi, dai click pe ea, si apoi la setarile contului, de acolo singur de descurci. Funda? love struck; o3