| lilith666 a întrebat:

Stiti carti gen Pe aripile vantului sau Coliba unchiului tom? Merci anticipat.

7 răspunsuri:
| Pufi1999 a răspuns:

Nu le-am citit, dar ai putea incerca "Marile sperante' de Dickens sau Oliver Twist

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Iti recomand sa citesti "La Medeleni" de Ionel Teodoreana! big grin

Lectura placuta! :*

| lilith666 explică (pentru MickyloveAndySixx):

Alea se citeau intra 4

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru lilith666):

Daca ai citit cela 4 volume din "La Medeleni", in clasa a IV-a... atunci cum de citesti "Coliba unchiului Tom" la varsata asta?

| lilith666 explică (pentru MickyloveAndySixx):

Am zis gen coleba unchiului tom deci am citit-o de trei ani

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Atunci, iti recomand "Alchimistul" de Paulo Coelho

| anedreaeaaa a răspuns:

Winettou, Singur pe lume, Laleaua neagra. Eu le-am citit si iti pot spune ca merita, chiar daca sunt mai lungi.