| Alyn1998 a întrebat:

Sallut deci am luat call of duty 2 si imi da urmatoarea eroare:

DirectX (R) encountered an unrecoverable error.
Check the DirectX (R) FAQ for possible solutions.

nu cred ca e de la DirectX pentru ca am instalat si 9.0c care e in joc dar si DirectX 10.0

cei ce stiu funda

2 răspunsuri:
| L7L a răspuns:

Dc nu iti iei call of duty 6? e mult mai misto si mutiplayer si sg si directx e de la joc trebuie sa stergi din folderu cu jocu folderu bootstrap si o chestie mai ciudata caches si nu iti mai va da eroarea

| SASsniper a răspuns:

Salut, cauta pe GOOGLE, SwiftShader v.2.0, downloadeaza, dezarhiveaza si copiaza cele doua file d3d9.dll - d3d8.dll in folderul in care ai instalat jocul. Acum dai play ca merge, nu directx este de vina, o eroare a jocului, sper ca te-am ajutat, SAS.