| gangalot002 a întrebat:

Sallut TPU, am si eu o intrebare pentru voi daca nu va suparati: sunt baiat am 16 ani sunt la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si ma pasioneaza jocurile / desenele / filmele gen fantasy si m-ar interesa o cariera / job in Programare ( mai cu seama in : programare in gaming ) si problema este ca: eu stiu sa lucrez ceva. ceva in C++/C/C#, java dar ma refeream dupa ce termin liceu, adecvat ar fi sa fac o facultate de informatica.si daca se poate si un master si intrebarea mea este: eu am logica / imaginatie destule am multe idei in cap dar am auzi si vazut pe anumite siteu`ri ca trebuie si putin talent dar nu inteleg la ce se refera acest talent..adica eu fac programarea pentru a lucra in industria jocurilor / filmelor / desenelor pentru ca nu am talent in desen pentru. a deveni 3d artist sau altceva si invat si ma interesez de aceasta cariera, cum pot sa vad daca acesta este drumul meu? dau funda multumesc mult

1 răspuns:
| Riderx1 a răspuns:

Axeaza-te pe programare si design web...un web designer castiga destul de bine, domeniul este in dezvoltare, daca nu gasesti de lucru la o firma specializata, si ca freelancer castigi destul de bine