| mariatina a întrebat:

Sallut TPU! De ziua mea am primit un PSP (play station portable). Problema este ca la el am primit doar un cablu pentru incaracat. De la MP4 am un USB care se potriveste, dar imi trebuie un memory stick. De unde as putea face rost de un memory stick? Ps: sunt din timisoara.

1 răspuns:
| kurinkita a răspuns:

PSP-ul folosesti memorii Memory Stick PRO Duo. Le gasesti la mall prin Auchan, Altex (daca au redeschis), eMag-ul de langa mall sau si la Real si Metro. Preturile sunt aproximativ asa:

2GB - 70 RON
4GB - 80 RON
8GB - 110 RON
16GB - 200 RON
Ideea e ca preturile variaza de la producator (ma rog, de la Sony la Sandisk) si daca cardurile sunt si modelele de carduri normale, Ultra sau Ultra II, cele din urma fiind cele mai scumpe.