| diddy_7476 a întrebat:

Salooth am 13 ani si imi place de un baiat. El mi-a zis ca ma place si dupa aia m-a intrebat si pe mine de cine imi place si eu am zis ca de el. i-am scris pe mess ca ce vrea de la mine "sa fim impreuna"? si el a zis ca deocamdata nu vrea ca na barfesc pr lui. Eo astept sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el.Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac eu? MULTUMESC

10 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Buna,tu ar trebui sa astepti. pentru ca o data si o data tot iti va spune, dar doar atunci cand va fi el pregatit doar nu putem sal silim nu? pana atunci tu comportatea ca o LADY si fi tu insati doar un pic ma cuminte feminina si cu un vocabular mai bogat. si nu il baga mereu tu in seama, asteapta sa te bage si el ca doar baietii trebuie sa faca prima pas coresc? dar in zilele noastre cam rar. oricum asteapta si o sa vezi ce frumos te vei simtii atunci cand o sa iti puna marea intrebarea VREI SA FI CU MINE?

| Mihaelaa98 a răspuns:

Pai ar trebui sal intrebi tu adica sa-i spui :
Hey eu te plac tu ma place atunci ce te opreste sa fim impreuna.
Spui ca tie nu-ti pasa daca te barfesc alti si ca vrei sa stai mereu langa el si sa-i spui mereu ce simti. Spune-i ce e mai important pentru el. Prieteni care te barfesc sau fata pe care o placi?

| JusTme_2312 a răspuns:

Sa astepti, asta trebuie sa faci, baiatul trebuie sa faca primul pas happy bafta

| emima a răspuns:

Pai daca te place cu adevarat si vrea intr-adevar sa ife cu tine nu ar trebui sa ai pese de pr lui si sa faca el primul pas tu asteapta...dar pana cand? poate face mai repede el primul pas

| IubesteEa a răspuns:

Poi incearca sa fiti buni prieteni si sa vorbiti mai des,si daca se comporta asa:se uita la tine insistent,vorbeste cu tine frumos decat cu celalalte fete,te apara,ii bate pe baietii care se iau de tine, este gelos, adica se comporta ceva de genu zice ca te sarutii cu toti baietii si mai multe asa mi-a facut si mie un fost iubit sincer iti urez mult succes si sa imi spui daca te-a intrebat da sau nu:* succes!

| Iuliana_5129 a răspuns:

Ashteapta...

| Judoka a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa astepti sa te "anunte" el de marea schimbare.probabil ca e un tip mai timid, are conflicte ca pr lui.si la urma urmei ce draq? un baiat trebuie sa iti faca avansuri inainte.asteapta,ai rabdare si vor veni si rezultatele>big grin

| Pink_4942 a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa mai incerci sa vb cu el inca o data si daca nu va reactiona in nici un fel inseamna ca nu te iubeste cu adevarat si sunt mai importanti pentru el prietenii...deci daca se intampla din pacate pentru uh chestia asta este bine sa incerci sa il uiti! eu iti doresc numai bine si sper sa fiti impreuna!

Bafta! papa

fundita plssss puppy dog eyes

| Ramona_7954 a răspuns:

Buna...pai daca il placi si te place nu art trebui sa se bage pr lui in relatia voastra big grin fa ceti sp inimna si zii ca il placi si vrei sa fi cu el big grin sper sa fi fost de ajutor big grin... FUNDA puppy dog eyes?

| Katy_1764 a răspuns:

Pai eu spun ca daca te place cu adevarat nu i-ar pasa ce spun prietenii lui.Ar trebui sa vorbesti iar cu el si sa-i spui asta. Sper ca te-am ajutat!happy