| Bobo62863 a întrebat:

Salu, vreau sa imi fac gaura in ureche, dar am frica de ace, vreau sa stiu totusi, cum este durerea?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu doare așa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți este frică de ace îți recomand să-ți faci gaura cu pistolul.

Cu acul pe lângă mult chin cauzat de frică (probabil și puțină sau mai multă durere) există și un risc de infecții dacă nu lucrezi corect (în special dacă alegi să îți gauresti singur urechile sau cineva nespecializat si fără îndemânare)+ tot de la neandemanare riști ca găurile să nu fie făcute ca lumea (simetric si uniform de la o ureche la alta-adica în același loc).

Gaura cu pistolul nu doare(e doar o pișcătură de țânțar si durează doar 5 secunde să îți facă o gaură) în plus nu există atâtea riscuri ca în cazul acului.

| alehar05 a răspuns:

Fa-ti gaura cu pistolul, nici nu o sa simti vreun fel de durere, cel putin asa a fost la mine.