| BlackEyedGirl a întrebat:

Salut :3 sper sa cititi si sa ma ajutati u o explicatie puppy dog eyes deci sa incep... am un coleg nou in clasa cu care ma inteleg foarte bine, dar prietena mea nu prea il suporta, adica nu stiu sigur, nici eu nu inteleg. are impresia ca imi place de el, pentru ca am zis odata ca mereu mi-am dorit un prieten (amic) ca el si ca e foarte de treaba si de cateva ori ammers cu el spre casa in loc sa merg cu ea. De cateva zile a inceput sa spuna de el ca e genul sa se dea la toate fetele ca sunt atatea care il plac si ca mai bine as fi impreuna cu alt baiat (poveste lunga, e un baiat care ma place,eu nu il suport, dar ea zice ca e perfect pentru mine). Mereu cand ma uit in directia lui se ia de mine si imi zice ca nu e bine ce fac, ca mai bine nu eram asa frumoasa fiindca atrag numai ratati, ca am si eu standarde (sa mentionez ca tipul respectiv e al doilea cel mai destept din clasa :3 ). Astazi, nu stiu e a fost cu ea ca a inceput sa ii zica unui coleg de care mi-a placut mai de mult ca m-a pierdut ca nu il mai plac, cand erau vreo doua fete langa noi le zicea "daca as pomeni numele lui acum, s-ar prinde imediat ca iti place de el" si la ultima ora a venit alt baiat si mi-a zis "iti place de baiatulala, nu-i asa? hai, toata clasa stie inclusiv el". Si faza e ca nici nu il plac, doar ne intelegem bine, dar prietena mea cea mai buna nu ma crede si mai pune si paie pe pe foc, si banuiesc ca ea a zis la toata clasa ca imi place de ala, ca altfel baiatul ala nu s-ar fi gandit tocmai la elsi sa imi zica la misto. De ce oare se comporta asa?

1 răspuns:
| gwilliam a răspuns:

Poate din ciuda sau invidie ca petreci timp cu baiatul ala ci nu cu ea. Eu sunt baiat dar si eu mai am asa colegi care ma tot vorbesc pe la spate dar nu ii bag in seama.