| 123098a a întrebat:

A comandat cineva lucruri de pe AliExpress? In cât timp ajung? Am văzut ca la unele lucruri transportul este gratuit. Chiar nu voi plăti nici un ban pe transport pana ajunge la mine acasă?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Unele ajung în câteva săptămâni, dar s-a întâmplat ca unor persoane să le ajungă coletele după câteva luni. Dacă transportul este gratuit, nu plătești nimic, însă plata o vei face înainte de a primi coletul.
În cazul în care costă sub 20$, nu mai plătești nicio taxă suplimentară, însă dacă este peste 20$, vei plăti 19% din valoarea comenzii.
Coletul nu ajunge acasă, ci la poșta vamală, ceea ce reprezintă un dezavantaj dacă nu locuiești într-un oraș unde este așa ceva. Vei primi acasă un aviz când coletul a sosit.

1 răspuns:
| Diana_Mercea_1996 a răspuns:

Am comandat eu de pe Ali, lucrurile mele au ajuns cam in 2 -4 saptamani; transportul e gratuit insa plata se face cu cardul cand le comanzi, ne e plata ramburs ca la un curier obisnuit. In plus dupa ce faci comanda poti urmari pe site traseul coletului, astfel sti cand pleaca din China si cand ajunge in orasul tau.