| mamnmaIrinel a întrebat:

Salut.
A inceput sa imi placa de o fata cu care ma inteleg aproape zilnic in microbuz.
Ea se uita la mine de 2luni cu coada ochiului. Iar uneori se uita la mine si zâmbește si îi zâmbesc si eu...
Am întrebat-o de curand pe o prietena de ale ei daca stie de ce zambeste, rade la mine. Aceasta a zis ca nu stie dar o intreaba, dar ea a întrebat-o daca are ceva cu mine si fata de care imi place mie i-a zis ca nu are nimic cu mine.
Eu am întrebat-o pe ea in privat pe Instagram de ce imi zambeste iar ea a spus ca asa face cu toata lumea.
Întrebarea mea este : Oace ma place si nu a recunoscut? Sunt foarte confuz si a inceput sa imi placa de ea din ce in ce m-ai mult

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îi spui că o placi și vezi atunci ce îți răspunde.

| mamnmaIrinel explică (pentru Andreeush):

Si dac zice că nu ma place sau nu-i pasa, ce fac?

| mamnmaIrinel explică (pentru Andreeush):

Nu stiu

| Andreeush a răspuns (pentru mamnmaIrinel):

Asta e, măcar nu o să îți pierzi timpul aiurea.
Accepți situația și mergi mai departe, fete mai sunt.

| Sofer a răspuns:

Vorbeste cu ea si iesiti poate chiar te place. Bagate pe ea si cuceresteo.

| llleo a răspuns:

Da, Irinel. Ea e aleasa inimii tale.

| mamnmaIrinel explică:

Oare ma place?

| Marcutz2001 a răspuns:

Ar fi bine sa spargi gheata si sa incepi o conversatie cu ea. Vedeti daca aveti ceva in comun si daca va intelegeti.