| 123456789dumitrita a întrebat:

Acest an mi-am schimbat liceul si aici desigur ca am noi colegi. Dar un baiat mereu se uita la mine si cand intorc capul imi zâmbeşte sau isi ia rapid privirea. Incearca mereu sa intre in conversatie cu noua mea prietena dar privirea lui este pe mine. Mereu cand imi aude numele zâmbeşte pe ascuns ca sa nu il observ sau in fata la toti zâmbeşte şi ochii îi stralucesc. Prietenii lui mi-au spus ca sunt simpatica. Ma place oare?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este clar ca te place. Daca il placi si tu, ar fi bine sa faci primul pas, pentru ca pare sa fie rusinos. Intra in vorba cu el ca din intamplare si vezi ce se intampla mai departe.

| StevenMetalhead a răspuns:

Păi dacă ai observat așa detalii la el, e tot posibil să te placă, dacă dorești să ai ceva cu această persoană îi poți scrie pe mess, îi zici vreun compliment, flirtezi, etc. Dar deja vezi și tu. Adică, eu zic că dacă băiatul ți-a atras atenția, deja...este cel puțin o simpatie asupra ta. Am răspuns la întrebare ^_^