| anonim_4396 a întrebat:

Acu' o lună si ceva am cunoscut o fată, suntem din acelasi liceu, suntem de aceeasi varsta ( 16 ani). Pana atunci ne stiam doar din vedere. Totul a inceput pe Facebook, dupa care am vorbit si pe Messenger, dupa ce i-am cerut id-ul. Timpul trecea, vorbeam din ce in ce mai des, si din ce in ce mai mult.
Usor usor, ne-am apropiat unu' de altu', am inceput sa tin la ea, ea a inceput sa tina la mine, desii eu credeam ca ea vrea sa fim doar amici, nu era asa.ea si-a dorit o realtie cu mine, si eu mi-am dorit acelasi lucru, si. intr-o mica "cearta", mi-a dezvaluit asta, dupa care i-am dezvaluit si eu acelasi lucru.
In tot acest timp ne vazusem de cateva ori, si atunci cand vorbeam prin gesticulatie, si prin felul cum imi vorbea, rezulta faptul ca ma place.
Toate acestea pana acum cateva zile, cand. neoficial eram impreuna, si o stiam am2.
Ne-am vazut acum doua zile, am vorbit putin, subiecte banale, ne-am luat de mana, si la despartire ne-am sarutat de doua ori plus imbratisari.
Problema e ca, eu eram la primul sarut, si oarecum la prima relatie. Ea stia faptul ca eu am mai avut prietena, si era sigura ca m-am mai sarutat, nici nu banuia ca eram la prima experienta de acest gen.
Dupa ce am ajuns acasa, am vorbit pe Messenger, si au inceput sa apara problemele, a inceput sa-mi spuna ca mai am de crescut, ca sunt un copil, si ca sunt cam imnatur intr-o relatie.
Acum, suntem despartiti, vorbim cateodata pe mess, dar foarte sec, iar eu am tendinta de a fii ironic.
Problema e ca, eu o iubesc, si simt ca si ea ma iubeste, doar ca, nu e in stare sa ma invete cum sa ma comport cu o fata intr-o relatie.
Am vorbit aseara, si mi-a spus sa incetez in a mai pune statusuri cu referire la ce a fost intre noi, sau la muzica trista..pentru faptul ca, daca o mai fac "O SA IMI PARA RAU, SI DISTRUG ORICE SANSA CA PE VIITOR SA FIE MAI BINE." Problema e, pentru cine?
Pentru mine, sau pentru NOI?
N-am inteles ce a vrut sa zica cu asta.
Cum sa fac sa o aduc inapoi, oare ma mai iubeste?
*Nu cred ca ajuta cu ceva, ea e zodia Balanta, eu sunt Leu.

Răspuns Câştigător
| 000M1ha3la a răspuns:

Daca i-ai spus explicat deja ca esti la prima relatie si ce simpti pentru ea, si ea nu s-a intors la tine atunci aceasta fata nu te-a iubit niciodata si a vrut doar sa se joace cu tine (scuze de exprimare).Ar trebui sa mai cunosti fete dar inainte de a incepe o relatie cu ea ar trebui sa o cunosti mai bine si ea pe tine. Sper sa alegi calea cea mai buna happy

6 răspunsuri:
| 000M1ha3la a răspuns:

Buna eu sunt tot balanta.Cred ca atunci cand ti-a spus sa incetezi si ca distrugi orice sansa, ea voia sa spuna, adica a batut apropoul ca poate candva va mai fi ceva intre voi.Ar trebui sa vorbesti deschis cu ea sa-i spui adevarul ca este prima ta relatie si ca tu chiar o iubesti.Ai putea sa-i mai spui si de ce o iubesti (este frumoasa,inteligenta, nu stiu spune-i adevarul). Chiar daca nu o sa se intoarca la tine din prima sigur o vei pune pe ganduri, sau daca nu reactioneaza nici atunci, probabil ca nu te-a iubit niciodata.Mie daca mi-ar spune un baiat aceste lucruri si daca bineinteles cred ca este sincer, si il plac si eu cum ai spus ca si ea te place, nu as mai sta pe ganduri si m-as impaca cu el. Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| Bogdybgd a răspuns (pentru 000M1ha3la):

Frumos răspuns, mulţumesc mult. Chestia e că. eu i-am spus că e prima mea relatie, chiar după ce am ajuns acasa, de la intalnirea cu ea, unde ne-am sarutat. Mă bucur că si tu esti balanta, astept raspunsul tau. mai explicit. Ar fi ok să-i las un offline?

| Bogdybgd a răspuns (pentru 000M1ha3la):

Ai dreptate, si eu m-am gandit mai intens pe treaba asta, a vrut sa se joace, clar. Pentru că. ştiu că-i cam place să "se joace" cu băietii. Chestia e că nu ne-am cunoscut prea mult reciproc. Asta e..trecem peste!

| 000M1ha3la a răspuns (pentru Bogdybgd):

Da si mai ceva cand treci pe langa ea sau prietenele ei prefate ca ea nu te mai intereseaza si poti sa si vb cu alte fete cand esti in preajma ei, macar sa se simpta prost pentru ceea ce ti-a facut

| 000M1ha3la a răspuns (pentru Bogdybgd):

Daca i-ai spus explicat deja ca esti la prima relatie si ce simpti pentru ea, si ea nu s-a intors la tine atunci aceasta fata nu te-a iubit niciodata si a vrut doar sa se joace cu tine (scuze de exprimare).Ar trebui sa mai cunosti fete dar inainte de a incepe o relatie cu ea ar trebui sa o cunosti mai bine si ea pe tine. Sper sa alegi calea cea mai buna happy

| StrawBerryummy a răspuns:

Spune-i sincer ca ai fost la prima relatie, poate va intelege. Iar daca o dati tot in cearta explica-i ca tu vrei sa cresti si ca inca mai ti la ea apoi intreab-o daca macar mai simte ceva pentru tine... cam asta e ceea ce poti face dupa parerea mea.

| Bogdybgd a răspuns (pentru StrawBerryummy):

I-am spus faptul' ca sunt la prima relatie, chiar în acea seara, în timp ce vorbeam pe Messenger, si mi-a spus că si-a cam dat seama de chestia asta.
Eu sunt primul prieten de o varsta cu ea pe care l-a avut. Însă a mai avut mai mulţi prieteni mai mari.