| SifonieracelmaiboS a întrebat:

Acum 2 ani m-am imprietenit cu o fata din scoala mea care era cu un an mai mare ca mine si din initiativa ei ne-am conbinat,fiind mic si prost imi statea gandul doar la sex si alte lucruri pe care mi le spuneau "smecherii" cu toate ca nu i-am spus,aratat sau sa incerc sa ii propun asta,nu stiu daca pot sa zic ca mi-am batut joc de ea pentru ca nu am profitat cu nimic de ea,nu am atins-o,nu am dat in ea sau ceva de genul,numai ca ii aratam nepasare in cea mai pura forma. In fine timpul trece si nu mai aveam nici o treaba cu ea sau ea cu mine pentru ca in fata mea aveam definitia pura la karma adica ce i se intampla ei acum un an asta mi se intampla mie acum,ei nu ii pasa de mine,adica eram prieteni destul de apropiati doar, dar atat stia ca o plac samd.
A fost un an greu plus o vara grea dar a mai trecut un an si ajungem in prezent,nu mai suntem nici macar in aceeasi scoala, adica ea este la liceu, pana acum o luna nu aveam absolut nici o treaba si nu ma refer ca vb foarte rar ci deloc si nu asta era problema pentru ca nu ma interesa, nici pe mine de ea si presupun ca nici pe ea de mine. Vine ziua ei si din politete pentru ca la un moment dat am fost cei mai buni prieteni am zis sa ii zic la multi ani, mi-a raspuns inapoi politicos si de acolo nu imi mai aduc aminte sincer daca ea sau eu am pornit discutia, am vb o zi intreaga iar pe la 3 dimineata am intrat in unele discutii mai intime si am "sedus-o" asa ca la 4 dimineata eram in fata portii ei si asteptam sa urmeze cele 40 de min de sarutari si blablabla, in tot timpul ala am incercat sa am si o discutie cu ea si sa o tin in brate samd pentru a-i arata ca imi pasa de ea si ca nu vreau doar sa o sarut si atat, in fine a 2 a mi-a spus ca i-am facut ziua de nastere una dintre cele mai frumoase zile si vrajeli din astea si tot din initiativa ei s-a combinat cu mine,practic mai mult de mila sau nu stiu, am acceptat, oricum stiam ca nu o sa dureze mult pentru ca mi-am dat seama ca a fost o chestie doar de o seara dar se trezise sentimentul acela din nou in mine, normal ca peste 1 zi sau 2 ne-am despartit pentru ca era clar ca nu erau reciproce sentimentele si am continuat sa vorbim, in fine devenea din ce in ce mai seaca si pana la urma am ajuns sa nu mai vorbim deloc.
Am incercat sa arat si sa cred ca nu imi pasa sau chestii din astea dar ma dadeam singur de gol in unele seri cand ma imbatam si ajungeam sa ii dau mesaj, trec cateva saptamani si incep sa uit pana acum cateva zile cand ne strangem acasa la mine mai multi prieteni buni care stiau foarte bine problema mea cu ea si am ajuns sa ii dau din nou msj la betie dar de data asta nu am fost eu, ci prietenii mei care mi-au luat telefonul crezand ca o sa ma ajute, normal ca ea m-a refuzat cu toate ca a facut-o intr-un mod civilizat din cate am vazut a 2 a zi.
Acum problema care este, eu chiar o plac si pot spune ca simt si mai mult pentru ea dar nu vreau nimic cu ea, vreau doar sa o uit dar nu reusesc, recent am inceput sa vb cu o alta fata si ne intelegem chiar bine asa ca vreau sa uit de ea.
Care sunt cele mai bune sfaturi ale voastre?
Le multumesc celora care si-au luat din timp pentru a citi romanul meu

Răspuns Câştigător
| Ionut659 a răspuns:

Viața, nu ai ce face și în plus așa sunt toți oamenii și prietenii, nu m-ai fă lucruri pripite și ia o mai încet, nu te grăbi căci asta se va întâmpla și ai si tu puțin respect față de ea, eu nu sunt mare doctor în iubire dar sfatul meu este să o ei încet și sigur, nu te grăbi căci poate vei face lucruri rele, gândește-te de 10 ori înainte de a face ceva și fii atent la orice și oricine, asta e o lecție ci nu un sfat, asta reprezintă toată viața sigură.
_________________

Dacă te-ai săturat de viață nu te pripi, lasă -|--- acum în mână jos! Bă nu auzi!
Bagă și tu un joc video, citește, rezolvă problema infinită din marvel etc.

Uite și o poveste ca să te simți mai bine.

Eram cu vreo trei prieteni în vacanță și văzuși un copcil în apă că stătea pe loc și facea ceva pe acolo, mergeam eu și cu un prieten să verificăm și vai să vezi ăla se pisa, vine un pește spre el și el se speriase și ieșiseră la măsa gol că cică ia mâncat peștele..., noi muream de râs și ascultam că aveam grătarul și masa la vreo 10 metri depărtare și ăla țipa, vai de mine.
Morală: Dacă ție frică de pești nu te du în apă să faci pp sau lab.

| SifonieracelmaiboS explică (pentru Ionut659):

Ok o sa iau in considerare sfatul cu timpul
dar nu i-am gresit cu nimic, si i-am oferit tot respectul din lume
nici nu se pune in considerare problema sa o jignesc

| Ionut659 a răspuns (pentru SifonieracelmaiboS):

Păi ea e problema

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să o uiți atunci nu o mai căuta.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa o uiti? =)

| SifonieracelmaiboS explică (pentru DuckDodgers0):

Iti dai seama ca nu
dar presupun ca asta trebuie sa fac daca sentimentele nu sunt reciproc